Wpis z mikrobloga

[pierwsza część: http://www.wykop.pl/wpis/13690949/siergiej-mieszkal-z-zona-w-malym-domku-na-syberyjs/ ]

- Rozumiem zaniepokojenie i tą swoistą niechęć. W ramach przeprosin chciałbym wam podarować prezent - spokojnie rzekł Lucyfer
- No niby jaki? - z wyrzutem i nutą niepokoju odpaliła Julia
- Najważniejszy, choć tak bardzo pogardzany przez całe wieki, ale to nie moja wina
- Mówże co masz i nie dręcz nas już wywodami! - syknął Siergiej
- Prezent, który tu przyniosłem -choć nie po to tu przyszedłem- to nic innego, jak prawda, ale prawda bardzo cenna. Czy chcecie otrzymać ode mnie prawdę, która pozwoli wam zrozumieć wasze życie? Czy też wolicie pozostać w skłodkim powabnym kłamstwie?
- Mów! Mów!
- Powiem krótko, prawda nie wymaga wprowadzeń, otóż wasz syn, a właściwie twój Julio, on wcale nie jest wasz, jest tylko twój Julio. Czyż to nie jest prawdziwy prezent? - zaśmiał się lekko szyderczo
- Co on gada?
Twarz Julii skryła się w jej dłoniach, a po policzkach pociekły łzy. Odwróciła się w stronę ściany.
- Powiedz coś, co to dziwadło gada? Brednie jakieś! ... No!
- Czyż to nie jest ważny dzień? Czyż nie zrobiłem dobrze, że przyszedłem? Kto inny by podarowałby wam taki prezent ? Kto inny tak dba o prawdę, jak ja? Nawet jeśli brutalna, prawda zwycięży wszytko co fałszywe. Zdecydowanie.
Siergiej chwycił ją za kark i rzucił o ścianę, a jego oczy były szkliste, pełne zimna, nienawiści..
- A mówią, że zmuszam ludzi do złego, eh, kogo ja niby zmuszam? - odrzekł ironicznie, z dozą smutku Lucyfer
- Co ja ci zrobiłem? Dbałem o ciebie, ten dom zbudowałem, co ci brakowało? - krzyczał Siergiej
- To nie tak, to wszytko było inaczej, nie chciałam ci tego mówić, to nie było tak, on to wszytko przekręcił - szlochała Julia - nie wierz mu, to jest manipulacja, kocham Cię! Siergiej, ja cie kocham! Zawsze cię kochałam...

[ciąg dalszy nastąpi]

#literatura #horror #piszzwykopem #gruparatowaniapoziomu #sztuka

---
By komentować w tym wpisie, poproś użytkowniczkę o dodanie Ciebie na białą listę - odwiedź link ( http://www.wykop.pl/wpis/13731947/od-dzis-w-moich-wpisach-na-mikroblogu-moga-pisac-t/ ), i napisz, dlaczego to Ty powinieneś tez tam być (wystarczy, że podasz linki do 2-3 swoich wartościowych wpisów). Jest to zabezpieczenie przez niemiłymi i/lub złośliwymi użytkownikami.
  • 6