Wpis z mikrobloga

Jako że Mirki i Mirabelki z Lublina dały mi mnóstwo cennych porad odnośnie miłego spędzenia weekendu w ich mieście, tym razem zawołam #wroclaw i będę ponownie liczył na pomoc

Wybieram się na dłuższy weekend (4 dni) z #rozowypasek do Wrocławia i chciałbym zasięgnąć co nieco języka.

1. Mamy w planach dzień w Zoo / Afrykarium oraz jeden dzień zaklepany na Panoramę Racławicką i Stare Miasto. Mamy więc do zagospodarowania jeszcze dwa dni. Myślałem o wypadzie na Ostrów Tumski i do Ogrodu Botanicznego. Co jeszcze warto / należy zobaczyć?

2. Czy w okolicach Starego Miasta można gdzieś dobrze (suto) pojeść w rozsądnych pieniądzach? Jeśli lokal ma prawilny wybór piwa, tym lepiej.

3. Gdzie kupię jakiś fajny kapelusz typu Panama? xD Pytanie z dupy, ale ma być +40 stopni, a włosów na głowie już mało zostało do ochrony mózgu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zaryzykuję i zawołam tutaj #modameska i #ubierajsiezwykopem

Wszystkim z góry dziękuję za pomoc w planowaniu wyprawy.
  • 10
@mephisto4: Ostrów Tumski i Ogród Botaniczny są niedaleko i jak nie chcecie robić dokładnej wycieczki śladami historii to nie powinno wam to zająć jakoś specjalnie dużo czasu. Na samym Ostrowie warto wjechać na wieżę katedry (tak, w wieży zamontowana jest winda, więc nie ma wymówek, że po schodach nie chce się łazić). Wejście kosztuje 5zł, a widok imo najlepszy z tych wszystkich punktów widokowych.
Co do Zoo i Afrykarium - warto
@ForThoseWhoKnow: Dziękuję bardzo za porady, szczególnie te gastronomiczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie musi być bardzo ekonomicznie, ale krew mnie zalewa, gdy mam zapłacić parędziesiąt złotych za dwie osoby, a nie czuję się najedzony.

Bilety na Panoramę mamy już załatwione, a wizytę w zoo chyba faktycznie zostawię na poniedziałek (powinno być nieco luźniej).
@mephisto4: poniedziałek to dobra opcja. Poważnie, byłem dwa razy w Zoo, raz w środku tygodnia i raz w sobotę albo niedzielę, nie pamiętam teraz i to co się działo w weekend to jakaś masakra.
Przy okazji jeszcze - jakbyście przechodzili gdzieś koło Hali Targowej to warto zajrzeć do środka. Nic specjalnego - po prostu zwykły targ, ale budynek jest naprawdę ładny i fajnie jest przejść się wzdłuż tych straganów, nawet jeżeli
@mephisto4: do miejsc z piwem dodałbym koniecznie Kontynuację, Marynkę i Zakład Usług Piwnych, w tygodniu możecie wyskoczyć na pizzę do Pieca na Szewskiej, kilka dobrych burgerowni jest w okolicy rynku. Warto zahaczyć o dzielnicę czterech wyznań/świątyń, jak zwał. Też kilka miejscówek na piwko/jedzenie/drinki znajdziecie (i trochę hipsterii...)