Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumiałem jak mozna mieć pasek zadań z boku


@blisher: W czasach niskich ekranów "hehe bo to panie do multimediów" aka widescreen (de facto short screen), to nie jest kwestia wyboru, a konieczność - szczególnie jeśli mówimy o niewielkich ekranach ultrabooków.

Nie mam na celu wywołania gównoburzy bokopaskowców kontra spodopadkowców. Zatem oznajmiam, to nie jest kwestia rozumienia. Każdy sobie ustawi tak jak woli.
Kwestia jest w tym, że w MS
też jestem fanem paska zadań na boku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Witam w klubie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tym drugim screenem się zgadzam, po wybraniu małych ikon, pasek powinien się zwężać. A na tym pierwszym screenie pasek ma chyba normalną szerokość (jak w 8.1), jedynie ikonki troszkę się zmniejszyły, ale osobiście mi to nie przeszkadza.

@eDameXxX: Miałem przyjemność korzystać z różnych systemów
@szpongiel: podejrzewam, że pół rzeczy o których piszesz (np. odstępy czy wielkość ikon) da się ustawić grzebiąc gdzieś w rejestrze, ale racja, MS trochę pożałował łatwej konfiguracji paska.
@eDameXxX: Pożyjemy zobaczymy, oczywiście będę dłubał, aby zobaczyć co się da z tym zrobić. Jednak właśnie, w ogóle nie powinno być trzeba dłubać. Większość rzeczy, jak np. odstępy między ikonami, automatycznie powinna się zmieniać do sensownej, gdy przestawiamy pasek w pion.
Pozostałe powinno dać się ustawić we właściwościach paska.

jeżeli chodzi to co jest w Ubuntu, to jest dla mnie bardzo niewygodne.

@Ingvarr100th: Ale niewygodne, gdyż nie jesteś przyzwyczajony, czy
@szpongiel: to Twój punkt widzenia ;)

Ja np. pasek zadań traktuję nieco inaczej, nie przepadam wręcz za wrzucaniem tam skrótów do połowy moich programów na kompie (nawet teraz mam kilka zbędnych), a traktuje go głównie jako obszar na aktualnie uruchomione programy, więc praktycznie nigdy się nie zdarzyło, żeby zabrakło tam miejsca.
Skróty mam albo na pulpicie albo w menu start, po to ono jest.

Po części się zgadzam, można to dużo
to Twój punkt widzenia ;)

Ja np. pasek zadań traktuję nieco inaczej, nie przepadam wręcz za wrzucaniem tam skrótów do połowy moich programów na kompie (nawet teraz mam kilka zbędnych), a traktuje go głównie jako obszar na aktualnie uruchomione programy, więc praktycznie nigdy się nie zdarzyło, żeby zabrakło tam miejsca.


@eDameXxX: Spójrz jeszcze raz na mój screenshot. Tam się mieści aż OSIEM ikon. Bogactwo, co nie?
Wcale nie wrzucam dużo do
@eDameXxX: 14", to jest bardziej kwestia rozdzielczości i/lub skalowania.
Mam rozdziałkę 3200x1800 ale skalowanie DPI 200% (czyli wygląda to jakbym ustawił 1600x900). W sam raz abym nie musiał wszystkiego zoomować albo garbić się nad ekranem aby swobodnie czytać.
Ewentualnie FullHD by mogło dać radę bez skalowania, ale wszystko byłoby już nieco małe i na pewno w przeglądarkach musiałbym domyślny zoom ustawić na 120-150%. Zmieściłoby się wtedy pewno ze dwie-trzy ikonki więcej.