Wpis z mikrobloga

@0002: Ja też uważam, że ma rację, jedynie nie zgadzam się, jakoby Prawy Sektor miał przez to być "tymi dobrymi".
  • Odpowiedz
@aom: Prawy Sektor to organizacja, z którą można prowadzić dialog i przybliżyć nasze stanowiska do momentu, w którym nie będziemy musieli odnosić się do siebie wrogo. Jarosz jest symbolem dzisiejszego ukraińskiego ruchu narodowego i warto z nim rozmawiać. Nie mówię tu o brataniu się czy o sojuszach. Zacznijmy od wyjaśnienia zbrodni wołyńskiej.
  • Odpowiedz
@0002: jestem teraz trochę zajęty. Misanthropic Division powstała 31 października 2013 roku na Majdanie w Kijowie. Następnie wstąpili do skrajnie prawicowego batalionu Azow i zaczęli robić mnóstwo zdjęć i filmików z nazistowską symboliką. To się spodobało młodym Ukraińcom i organizacja zaczęła się rozrastać. Profil ideowy: narodowy socjalizm, rasizm, pogaństwo (zniszczenie pozostałych religii).
  • Odpowiedz
Prawy Sektor to organizacja, z którą można prowadzić dialog i przybliżyć nasze stanowiska do momentu, w którym nie będziemy musieli odnosić się do siebie wrogo. Jarosz jest symbolem dzisiejszego ukraińskiego ruchu narodowego i warto z nim rozmawiać.


@tomasz-maciejczuk: Chyba sobie jaja robisz. Saszko Biłyj też był z Prawego Sektora, był koordynatorem na zachodnią Ukrainę.
http://kontakt24.tvn24.pl/ukraina-na-posiedzenie-rady-miasta-przyszedl-bojowkarz-z-kalasznikowem,2340647,ugc
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Ale czy generalnie Prawy Sektor to nie jest zbieranina wielu ugrupowań narodowych o zróżnicowanych poglądach i również i tam można spotkać nazistów. Ty nam tutaj przedstawiasz PS jako monolit, a to chyba nie jest do końca prawdziwy obraz sytuacji.

BTW, czy temat nazistów np. w Azowie jest w jakiś sposób dyskutowany w ukraińskich mediach, czy generalnie ktoś z ichniejszego mainstreamu/rządu widzi, że jest z tym problem i próbuje to
  • Odpowiedz
@deviator: temat nazistów w ukr-mediach nie istnieje. Rząd nie widzi problemu. Prawy Sektor jest podporządkowany Jaroszowi i z nim należy rozmawiać. Nigdy nie widziałem w Prawym Sektorze ludzi biegających z flagami III Rzeszy, portretami Hitlera lub naszywkami SS. W Azowie i w Ajdarze takie rzeczy widziałem.
  • Odpowiedz
nie jest, ale nie jest też najgorszy. Odradzam patrzeć na politykę i stosunki międzynarodowe na zasadzie "białe-czarne".


@tomasz-maciejczuk: A ja odradzam sugerowanie, że dla państwa polskiego Prawy Sektor jest czy powinien być jakimkolwiek partnerem. Doskonale wiesz, że to byłby tylko prezent dla Rosji.
  • Odpowiedz