Wpis z mikrobloga

Czytał ktoś regulamin Windowsa 10? Tutaj takie perełki.

“Microsoft collects information about you, your devices, applications and networks, and your use of those devices, applications and networks. Examples of data we collect include your name, email address, preferences and interests; browsing, search and file history; phone call and SMS data; device configuration and sensor data; and application usage.”

“If you open a file, we may collect information about the file, the application used to open the file, and how long it takes any use [of]it for purposes such as improving performance, or [if you]enter text, we may collect typed characters, we may collect typed characters and use them for purposes such as improving autocomplete and spell check features.”

Czyli praktycznie jest to oprogramowanie szpiegowskie z wbudowanym keyloggerem ( ͡º ͜ʖ͡º).

R.I.P. Prywatność [*]

#windows10 #informatyka #komputery #ciekawostki
  • 12
@diversion876: Stary to już wina MS ? Prywatna firma instalując daja regulamin do wglądu . Akceptujesz używasz a jak nie nikt nie zmusza. Głupi Twitter na androidzie rzada podobnych uprawnień do telefonu, które widać klikając zainstaluj a chyba koło 1 miliarda pobrań ma .
@diversion876: @eXorcist: Po pierwsze wkleiłeś privacy statement do Windowsa 10 Technical Preview do którego dostęp mieli tylko Insiderzy więc możnaby się zastanawiać czy z twojej strony jest to pomyłka, manipulacja czy niekompetencja. Dzisiaj dostałem odpowiedź na ticketa do MS:

Thanks for your mail. We appreciate that you #!$%@? in the Windows Insider Program and helped us work to improve Windows 10.


The Windows 10 Tech Preview privacy statement describes the
followup: nawet jestem skłonny dać część metadanych, żebyście mi nie gadali, że wyprodukowałem to w ciągu minuty albo pracuję dla nich.

The data we captured for the Tech Preview included

Tak, czytałem i privacy statementy i licencję, nie ma tam żadnego "regulaminu".
@Firenz:
Masz rację, że wkleiłem część z W10 Technical Preview. Zrobiłem tak, ponieważ trzyma się bardziej kupy. Na https://www.microsoft.com/en-us/privacystatement/ można znaleźć mniej więcej to samo tylko bardziej rozrzucone i niespójne.

Po drugie tak jak mówisz - 80% . Dla mnie czy leci do nich 1% czy 99% to jeden #!$%@?, nie chcę i tyle. Może niech sobie wezmą same loginy i hasła to wtedy 0,1% będą "tylko" zbierać ( ͡º