Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki #oswiadczenie to było pewnie nie raz, ale przypomnieć nie zaszkodzi:
Pamiętajcie, aby w upalne dni nie zostawiać w samochodzie nawet "na chwilę" dzieci, ani zwierząt!

A jeśli już zobaczycie, że w jakimś aucie jest zamknięte dziecko/zwierzak nie zwlekajcie tylko działajcie, ale z głową:
- W pierwszej kolejności należy sprawdzić w jakim stanie jest dziecko/zwierzak i czy faktycznie siedzi od dłuższego czasu w rozgrzanym aucie
- Jeśli samochód jest zaparkowany przy sklepie warto najpierw zapytać w nim o kierowcę
- Jeśli samochód jest zaparkowany przed galerią należy poprosić ochronę o wywołanie właściciela auta
- Jeśli jednak według naszej oceny dziecko jest w złym stanie nie należy zwlekać tylko działać, oprócz tego należy wezwać policję i pogotowie.

Dla własnego bezpieczeństwa i uniknięcia posądzenia przez "odpowiedzialnego rodzica/właściciela, który wyszedł tylko na sekundę do sklepu" o zniszczenie mienia/kradzież/próbę porwania dziecka/zwierzaka warto udokumentować sytuację na zdjęciach/filmie.

#dzieci #motoryzacja #samochody #mfindmirkom
mfind - Mireczki i Mirabelki #oswiadczenie to było pewnie nie raz, ale przypomnieć ni...
  • 9
  • Odpowiedz
@szancik: w ramach żartu spędziłam 10 minut w samochodzie w półcieniu (temperatura okolo 25-30 stopni). 30 minut byłoby tortura. Po 10 byłam zlana potem, a kolega od żartu jak mnie zobaczył to wcale mu do śmiechu nie było.
  • Odpowiedz
@szancik: po tylu tragediach, ktore zostały nagłośnione (a ile takich tragedii było w ciszy, bo dziecko/psa jednak odratowano) to ja juz nie wiem kiedy ktos żartuje, a kiedy serio ma gowno w głowie...
  • Odpowiedz