Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że podczas drugiego tygodnia treningu dla początkujących kondycja nie zwiększa się, a wręcz przeciwnie? Nie jestem w stanie biec dłużej niż 1,5 minuty, jeszcze kilka dni temu mogłam biec 2 i to było coś, a teraz góra 1,5 minuty i marsz, bo nie daję rady :/
#biegajzwykopem
  • 20
@mkarweta: biegam według planu z innej strony dla biegaczy, który zakłada w pierwszym tygodniu minutę marszu, minutę biegu x7 , a w drugim już dwie minuty biegu i minutę marszu x5. W pierwszym tygodniu dawałam radę biec tą minutę, w drugim tygodniu dwa razy biegłam według planu i byłam zachwycona, że mam lepszą kondycję i mogę biec według planu, a wczorajszy trening, trzeci, to był koszmar. Biegłam 1:30 - 1:45 i
@whiteglove: jak najbardziej przechodz do marszu, moze robic to cyklami 3 min biegu 2 min marszu, z czasem bedziesz biegac dluzej, znajdz sobie jakis poradnik, i trenuj wg jego wskazan, badz wytrwala, a efekty same przyjda!
biegnę bardzo powoli, ja truchtam, wczoraj to już chwilami dreptałam w miejscu żeby wytrzymać te dwie minuty i nie przechodzić wcześniej do marszu


@whiteglove: Wróć do pierwszego tygodnia. W przyszłym tygodniu zacznij od drugiego i jeżeli nie idzie - wróć do pierwszego.

Zainstaluj na telefonie Strava i odpal podczas biegania - będziesz wiedzieć co się dzieje (może Ci się wydawać, że biegasz powoli gdy tak naprawdę jest szybciej).

Jeżeli chcesz zgłębić
tak zrobię ;) Biegam bez telefonu bo mi niewygodnie.


No niestety, telefony coraz większe, ale warto mieć ślad po treningu, bo pomaga analizować, szczególnie po kilku miesiącach.

Miałam niedawno badania krwi, wszystko w normie ;)


@whiteglove: Przed rozpoczęciem treningów - teraz może już nie być. Jak Ci się nie zmieni w ciągu tygodnia, dwóch, to powtórz badania.
@grecki: w sumie nie wiem :P Beurer, niestety bez gpsa :( Już nawet nie patrzę na tętno bo jest strasznie wysokie, ale czytałam, że u początkujących biegaczy bardzo wysokie tętno to zupełnie normalna sprawa i nie należy się tym martwić :P
Już nawet nie patrzę na tętno bo jest strasznie wysokie, ale czytałam, że u początkujących biegaczy bardzo wysokie tętno to zupełnie normalna sprawa i nie należy się tym martwić :P


@whiteglove: A, czyli bez możliwości wgrania i zrobienia wykresu pewnie. Tak, u początkujących tętno jest wysokie, ale można z tym walczyć. Możesz sobie zrobić dodatkowy trening (oprócz tego co robisz, by nie burzyć programu), gdzie robisz interwały:

- 10 minut rozgrzewki
@grecki: wiesz, ja nie dam rady biec w przedziale 150-160 :P Bo jak biegnę, to od razu skacze do 170 i utrzymuje się na poziomie 186, w marszu spada do 150 i znowu. W sumie moje treningi wyglądają tak, jak interwał który opisałeś ;)
wiesz, ja nie dam rady biec w przedziale 150-160 :P Bo jak biegnę, to od razu skacze do 170 i utrzymuje się na poziomie 186, w marszu spada do 150 i znowu. W sumie moje treningi wyglądają tak, jak interwał który opisałeś ;)


@whiteglove: No to szybki i wolny spacer / trucht. Moja jak ze mną biegała to na tętnie 185 właśnie (nie wiedzieliśmy zanim nie założyła pulsometra) i dostała przykaz
@grecki: a ja właśnie czytałam na forum dla biegaczy, że nie należy się przejmować tym wysokim tętnem i po prostu sobie truchtać spokojnie, w końcu nabierze się kondycji i będzie niższe. Mnie nie zachęca perspektywa 2 miesięcy spacerów, i tak dużo chodzę codziennie :P Już wolę marszobiegi. Mój organizm właśnie się tak szybko nie adaptuje, od dziecka miałam słabszą kondycję od innych :/ Gruba nie byłam, więc nie wiem dlaczego. Krew
@whiteglove: Niby tak, tyle, że 185 to jest bardzo wysokie (dlatego miedzy innymi właśnie nie możesz przebiec tych 2 minut). Nie mówię byś w ogóle nie biegała, a tylko dołożyła jeden trening, w którym skupiasz się na tętnie tylko, dla urozmaicenia.