Wpis z mikrobloga

1. bądź fotografe
2. traf na rozwojowego klienta z wieloma zleceniami w planie
3. dolary w oczach
4. umów się na spotkanie, na którym dowiadujesz się, że chociaż widział twoje portfolio oczekuje poziomu CGI robionego dla wielkich koncernów
5. powiedz szczerze, że nie jesteś w stanie zrealizować zlecenia na takim poziomie i zaproponuj kontakt z gościem, który w Polsce robi takie cuda na kiju i poinformuj, że bierze za te cudeńka 10-15k za 5-10 zdjęć
6. "nienoczoty, widziałem twoje portfolio, dla mnie więcej nie czeba, a i cena dużo za duża"
7. dogadaj się, ustal wstępnie warunki, przybij pjone
8. niedługo przed wykonaniem zlecenia dostań mail z przykładowymi pracami, na których powinieneś się wzorować.
8. są wykonane przez fotografa, którego polecałeś

#pracbaza #gorzkiezale #fotografia
  • 39
  • Odpowiedz
@Dziekan5: jeśli masz dostęp do dobrego oświetlenia to może uda Ci się coś ładnego zrobić. Z tych przykładowych zdjęć wiele wygląda jak grafiki :/ Jednym słowem - Powodzenia!
  • Odpowiedz
@Dziekan5: A i jeszcze jedno. W tych pracach tego Niemca jest na prawdę dużo Photoshopa, w wielu przypadkach to nie tylko korekcja kolorów ale przede wszystkim fotomontaż, wręcz malarstwo. Spróbuj w tą stronę.
  • Odpowiedz
@Artysta89: tam we wszystkich przypadkach jest więcej niż korekcja kolorów. Próbowanie w tę stronę to lata praktyki i również doświadczenie zebrane w wyniku współpracy z innymi oraz stosownej edukacji. Ja już od jakiegoś czasu też, tak to nazwijmy, maluję, ale do osiągnięcia tego poziomu jest mi daleko.

@cadcadcad:
Na przykładzie jeszcze droższego, już faktycznie wycenionego zestawu: 5-6 zdjęć, studyjne, samochód czarny, wyceny u różnych zawodowców 20-30k zł, klient - marka motoryzacyjna. Zdjęcia na billboardy do kampanii reklamowej.
Dlaczego aż tyle:
1. samochód jest czarny, więc jego karoseria działa jak lustro. Czarne auto to chyba najgorsze jakie może być do zdjęć. Wykonanie zdjęć jest bardziej
Dziekan5 - @Artysta89: tam we wszystkich przypadkach jest więcej niż korekcja kolorów...

źródło: comment_pEYrn25wExmDq2kLEp74zTP8h8uQoOZV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: O, bardzo ich lubię, świetnie gadają :) Ja jestem cienki jak dupa węża jak na takie gadanie. Ja wiele rzeczy robię tak kombinowanymi metodami, że wstyd byłoby to pokazać ( ͡º ͜ʖ͡º) Kiedyś był ze mną program w radiowej Czwórce na temat fotografii motoryzacyjnej, ale wtedy to było tylko przedstawienie podstaw dla osób chcących zrobić sobie zdjęcia swojego samochodu do aukcji na Allegro :P
  • Odpowiedz
@etopiryna: To znaczy, że klient chciałby dostać pliki w rozmiarze, który pozwoli na wydruk do wielkiego formatu. Nie powiem Ci jakie dokładnie potrzebne są rozmiary zdjęcia na taką gigantyczną płachtę, bo nie robiłem nigdy czegoś tej skali.
  • Odpowiedz
Tu proponuję zerknąć na ceny nowych Hasselbladów czy Phase One


@Dziekan5: Teraz już Pentax 645Z pozwala taniej wejść w zabawę.
Swego czasu widziałem od czego zaczynał Frederic Schlosser i filmiki z jego obróbki w PS. Jakiś szczególnie trudnych technik nie używa.
  • Odpowiedz
Dobrym przykładem będzie fotograf z Niemiec: http://www.fredericschlosser.de/

@Dziekan5: Po co robić/kupować (za grube pieniądzie) zdjęcia, które są w zasadzie "malowane" z wielu zdjęć, wyglądają na grafikę komputerową, dużo bardziej jak render z jakiegoś needforspeeda niż cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?

Są jednak i tacy: http://www.laurentnivalle.fr/

To rozumiem. Zdjęcia które przedstawiają to co człowiek widzi. W sposób który nie budzi wątpliwości, że to jest prawdziwe. Takie zdjęcia to rozumiem :)
hrumque - > Dobrym przykładem będzie fotograf z Niemiec: http://www.fredericschlosser...

źródło: comment_k48OuJuayvesNDHgPpm3IdCDxTq3NHQj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz