Wpis z mikrobloga

@ekstrawerter: w Capie biorą jak umiesz się przywitać po angielsku i zrobić dodawanie w excelu. Do state street czy Lufthansy tez bez problemu do klikania ściągają. Kwestia co umiesz. Język obcy jeden czy więcej? Jakieś zdolności analityczne? Wykształcenie techniczne, ekonomiczne czy razy humanista?
  • Odpowiedz
@ekstrawerter: Yyy, ale co? Nie rozumiem pytanie. Z wiki:

Korporacja – rodzaj organizacji (społecznej), zazwyczaj posiadającej osobowość prawną, której istotnym substratem są jej członkowie (korporanci).

Podaj chociaż branżę. To tak jakbyś pytał o firmę (zajmującą się wszystkim) do której warto aplikować.
  • Odpowiedz
@korpoRator: 6 semestr na agh ale raczej nie chce pracować w branży, zdolności analityczne dobre tylko niestety nie wiem z abrdzo czym je poprzeć, aniegielski B2+
Czekam bardzo niecierpliwie na sugestie wszelakie :)
  • Odpowiedz
@ekstrawerter: to Capgemini się nada. Na start dają coś koło. 3-3,3k brutto. Podwyżki mają gowniane wiec nie licz na zbyt wiele później. Ja tam wytrzymałem 7mcy xD Generalnie slij CV gdziekolwiek gdzie się przewija fund accountant/project accountant bo to nie ma nic wspólnego z rachunkowościa zazwyczaj :D jeszcze spróbuj ch2mill czy cuś takiego(kolo galerii Kazimierz) bo tam szukają takich accountantow ale ogarniajacych technicznie (rysunek techniczny, elementy budownictwa czy cuś...). A najlepiej
  • Odpowiedz
@ekstrawerter: do SS dostaniesz się bez problemu, do AMS też, do Capa podobno też, generalnie wszędzie jest dość łatwo, jak masz łeb na karku i ew. chcesz się przygotować do rozmowy. Jak chcesz, to pisz PW, to może coś podpowiem :)

Sam jestem na wiertnictwie, na AGH (dziekanka), ale poszedłem tak Hays -> AMS -> mConnect (jako programista) -> duża firma IT :)
  • Odpowiedz