Wpis z mikrobloga

Mam projekt na ukończeniu i muszę go wysłać profesorowi żeby mógł go obejrzeć i wprowadzić poprawki. Jak najlepiej to zrobić? Czy wysłanie samego pliku .indd oznacza że będzie też miał grafikę, czy muszę też dołączyć folder z plikami graficznymi? Jeśli muszę dołączyć folder z plikami graficznymi do pliku to jest problem bo waży 900MB więc nie nadaje się na przesłanie pocztą. Może najlepiej będzie wysłać suchy plik .indd oraz plik .pdf (który będzie miał grafikę) ważący dużo mniej. Poradźcie coś.
#indesign #adobe #pdf #dtp
  • 10
...oczywiście możesz wysłać plik indyka, wówczas grafika będzie jako niskiej jakości prevki. Ale musicie mieć identyczne wersje, no i nie będziesz miał kontroli nad zmianami.
@kejes: @TenGumis: Dropbox to jest myśl ale 900mb to wciąż za dużo, poza tym nie jestem pewny czy facet ogarnia taką technologię (bo jest stary) :P Sytuacja jest taka że profesor mi na pewno nie będzie nic w grafice zmieniał, jedynie co to powie co trzeba zmienić. Natomiast chce żeby miał wgląd w tekst poprzez InDesigna ponieważ zwraca bardzo uwagę na formatowanie tekstu (nad którym siedziałem cały dzień) i na
Podgląd jest, ale musicie mieć identyczne wersje indyka. A w pdf daje komentarz w konkretnym miejscu i pisze co mu się nie podoba.
Co do wysyłki, to wetransfer jest bardzo prosty w obsłudze nawet dla laików, i prześle do 2 GB bez żadnej rejestracji.
@kejes: @TenGumis: I druga sprawa. Co jeśli facet nie ma zainstalowanego fontu którego użyłem w całym projekcie (bo na pewno nie ma)? Zastąpi mu tekst inną czcionką, tekst się #!$%@? i całe formatowanie w #!$%@? no i #!$%@? noi cześć. Jak to jest?
@Artysta89: dokładnie tak, jak to opisales. Plik roboczy nie jest plikiem do rozpowszechniania. Od tego masz pdf - a jak pozwolisz komuś (np klientowi) grzebać w oryginalnym pliku bez Twojej kontroli, to szybko stracisz pieniądze i pracę. W końcu te studia mają Cię czegoś nauczyć, więc właśnie dostałeś darmową lekcję :-)
To Ty masz wprowadzać zmiany, a nie ktoś za Ciebie. Wtedy wiesz co się dzieje, i nic się nie rozsypuje.