Wpis z mikrobloga

no to się połasiłem na #horizon w #upc

120/10 mbit....

Chyba, że ktoś mi pomoże coś z tym zrobić...

Dziś był monter z horizonem - kablówka miód, nie powiem, że nie. Problem jest z netem - jak napisałem wyżej - 120/10mbit.

Pod wifi podpięty tablet, telefon i komputer. tablet i telefon - wifi 2.4ghz, komputer 5ghz i 2.4 do testów.

telefon z windows phone - speedtest - 26/9,7,
tablet w windowsem - speedtest - 11.15/9,6
komputer wifi 2.4 - speedtest 19/9.6
komputer wifi 5 ghz - 19,93/0

czyli upload prawidłowy jest..

żadne pełne ściany na przeszkodzie nie stoją, powiem nawet, że pc ma źródło w linii prostej, sygnał -58

piec ze stawianym dziś na nowo windows 8 (oryginał, którego nie jestem nawet w stanie zaktualizować teraz do w 8.1)

w upc mi powiedzieli, że mam poczekać do poniedziałku... z czym?

Co robię źle, co mogę sprawdzić, co poprawić.

pomusz człowiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#internet #komputery #kiciochpyta
  • 5
@hectorian: mam wrażenie, że to właśnie urok UPC - dużo mówią, a nic nie zmieniają... Ja teoretycznie powinienem mieć 60 Mb/s, a mam w porywach do 40 Mb/s... I to po kablu.
@hectorian: raz ze pełna prędkość w UPC osiąga się po kilku dniach, dwa ze po wifi to i tak niezły wynik, jaki dostałeś modem? Ja na Thompson od UPC wyciagalem po wifi max ~40 mega
@Dolan: horizon, postawiłem ponownie system na nowo, wgrałem starsze starsze stery od karty sieciowej i jest ok, po wifi 115-119/9-10

czyli był to problem software. Myślę, że stery z windows update do sieciówki musiały mi się zainstalować, stąd problem.