Wpis z mikrobloga

Panowie, szybkie pytanie - pierwszy raz płacę kartą kredytową online. Czy w sklepie po podaniu danych do karty (z kodem weryfikacyjnym) otrzymam jakieś podsumowanie czy w ciemno mi pobierze jakąś kwotę? Chciałbym się upewnić, że kurs będzie korzystny bo zakupy są w euro, a konto mam w złotówkach.

#zakupy #banki #pieniadze #finanse
  • 15
@cebuliony: no właśnie mam do wyboru PayPal ale tutaj to z góry wiem, że kursy są wysokie bo dochodzi prowizja dla nich.

@semperfidelis: to są Włochy, ale jest to dość duży sklep i nie sądzę, aby taka możliwość była - a dość spieszy mi się z zakupem :)
@cebuliony: @semperfidelis: @MichaelT128:

Dzięki Panowie, krótka wymiana zdań na Live chacie i niestety brak możliwości zakupu w PLN, więc zaryzykowałem... Bo wyprzedaż by mi uciekła :) I tutaj miłe zaskoczenie, bo kurs był bardziej korzystny niż ten na stronie banku o prawie 10 groszy, a tylko o 2 grosze wyższy niż kurs z google. Wrażenia jak na gonitwie koni...
@dGustator: Zablokowało Ci kwotę po kursie VISA/Mastercard (bo pewnie kartą którejś z tych firm płaciłeś). Ale to jest tylko blokada środków. Jak bank zaksięguje Ci kwotę za te kilka dni, to po swoim kursie z dnia księgowania.