Wpis z mikrobloga

@ttinyowski: nic, sam to robię :) Ale przekleję Ci ceny z serwisu z którego korzystam jeśli czegoś nie umiem lub nie mam narzędzi:

PRZEGLĄD GENERALNY
220zł
Centrowanie kół
Regulacja przerzutek
Regulacja hamulców
Czyszczenie układu napędowego
Smarowanie:
Piast kół
Sterów
Suportu ( jeżeli jest rozbieralny)
Łańcucha
Linek hamulcowych
Linek przerzutek

PRZEGLĄD STANDARDOWY
100 zł
Centrowanie kół
Regulacja hamulców
Regulacja przerzutek
Likwidacja luzów piast, suportu, sterów
Smarowanie łańcucha
Smarowanie linek
  • Odpowiedz
@rdy: masz rację. Czasami lepiej zapłacić za serwis - paradoksalnie mniejszy koszt się ponosi niż za poświęcanie swojego czasu gdy ma się go mało.

Smarowanie linek


@Navrazz: to linki się smaruje ?
  • Odpowiedz
@Navrazz: zawsze mi się wydawało że dobrej jakości linka i pancerze to podstawa - smarowanie nie powoduje że pył i kurz się gromadzi w pancerzu i w połączeniu ze smarem tworzy jakaś maź ?
  • Odpowiedz
@Baczy: pancerze już w sobie mają smar który z czasem się zużywa. Warto więc przesmarować linki (no bo pancerze od środka trochę trudno :P) żeby dalej płynnie chodziły. A to czy zbiera się kurz i pył to pewnie zależy od samego smaru oraz jego ilości.
@fixie: tylko dodaj że robisz to sam bo zaraz będą chcieli namiar na taki serwis ;)
  • Odpowiedz
@Navrazz: Znajomy jest dealerem pewnej marki rowerów na Polskę, ma świetnie wyposażony serwis, ale tylko dla znajomych i wtajemniczonych. Nie ma w Opolu lepszego mechanika. Cena sztywna, czy to przegląd czy jak dzisiaj wymiana haku przerzutki i łańcucha.
  • Odpowiedz
@fixie: ooo to fajnie, trochę zazdroszczę. Chociaż ja staram się skompletować zestaw narzędzi żebym nie musiał chodzić do serwisów. No i bardzo lubię dłubać przy rowerach. Teraz czas nauczyć się serwisować amortyzator i zaplatać koła :)
  • Odpowiedz
do serwisu oddaje tylko amortyzator, mam taki jeden sprawdzony serwis. Reszta we własnym zakresie. Nie ma to jak wieczór na śrubkowanie przy zimnym piwku, tlącym się grillu i akompaniamencie jakiejś dobrej muzy. :)
  • Odpowiedz