Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki #zagranico #uk ! Mam do was prośbę! Wiecie może czy w UK da radę się utrzymać za ok 30k GBP rocznie pensji? Chodzi o trzyosobową rodzinę- żona, dziecko. Żona niestety nie zna języka więc nie pomoże mi za bardzo jeśli chodzi o zarobki. Czy 30k GBP brutto rocznie to dobra płaca wg Was? #zagranica #zarobki #pracawuk #emigracja
  • 24
  • Odpowiedz
@ashemar: bez reweli ale da się wyżyć. Wszystko zależy od miasta w którym będziesz żyć.
Jak się dobrze postarasz to może nawet uda ci się dom od councilu dostać.
  • Odpowiedz
@ashemar: W 3 osoby będzie ciężko jeśli to jedyny dochód.

30k to okolo 2k na reke miesiecznie.

Za mieszkanie (zalezy gdzie) z oplatami, taxami itd. - conajmniej 900 funtow (jak tanie miasto).

Zostaje 1100 - Jak nie masz do oplacenia auta, abonamentow itd. to da rade, ale nie bedzie to wygodne zycie.

Chyba, ze dostaniecie benefity:)
  • Odpowiedz
@ashemar: Przy trójce dzieci próg dochodu na rodzinę to 36k rocznie, więc spokojnie możesz aplikować o Tax Credits, dostaniesz pomoc od państwa. No i do tego 3x Child Benefit. Nie powinno być źle.
  • Odpowiedz
@ashemar: W Londynie nie da rady. W innych miastach na pewno tak, ceny najmu nieruchomości pewnie dwa razy niższe, ale to będzie życie na przyzwoitym poziomie, bez jadania obiadów codziennie w restauracji i lotów na Kanary 2x w roku.

Nawet gdyby żona znała język, to i tak ktoś musi się zająć dzieciakiem. Koszty prywatnej opieki są tu bardzo wysokie i często jeden z rodziców po prostu rezygnuje z pracy, bo taniej
  • Odpowiedz
@ashemar: No to miasto ma tanie koszty utrzymania, więc bez problemu dasz radę. Ewentualnie zawsze w razie co żona może sobie dorabiać na samozatrudnieniu, a od 2go roku życia 15 godzin tygodniowo żłobka za darmo jest.
  • Odpowiedz
@ashemar: miasto tanie. Sam tu zaczynałem. W Twojej sytuacji mogę Ci pomoc załatwić mieszkanie/dom od miasta. Mogę to załatwić w miesiąc ale musisz być na miejscu. Ok miesiąc się czeka. Przy okazji komplet benefitów byś dostał.
  • Odpowiedz
@dobrazonax: Od 3-go roku życia.

@ashemar: Nie słuchaj ich, nie dostaniesz zasiłków, mieszkania też pewnie nie. Zawsze możesz wysłać żone na bezpłatny kurs angielskiego, może dorabiać pracując pare godz w tygodniu, tam o dorywczą prace jest łatwiej
  • Odpowiedz
@czipsycebulowe: Racja, mój błąd. Od drugiego roku można mieć darmowo jak się otrzymuje benefity niektóre.
@smieszekzagranico: Tax credits jest przy zarobkach do max 26k rocznie żeby dostać cokolwiek, a on będzie zarabiał 30k. Żeby dostać Housing trzeba zarabiać jeszcze mniej. Z mieszkaniem z councilu też jest bardzo ciężko, ale tu nie wnikam, bo twierdzisz, że masz jakieś magiczne sposoby.
  • Odpowiedz
a od 2go roku życia 15 godzin tygodniowo żłobka za darmo jest.


@dobrazonax: Tylko jeżeli spełniasz określone kryteria, na przykład low income. Z pensją 30k GBP raczej nie załapią się na darmowy żłobek/przedszkole od 2 roku życia, dopiero od 3 roku życia wszystkie dzieci mają to gwarantowane.
  • Odpowiedz