Wpis z mikrobloga

Jest decyzja: Solpol nie będzie zabytkiem. Można go zburzyć.
"Nie udało się udowodnić wartości artystycznych, historycznych czy naukowych, które wskazywałyby, że wrocławski Solpol powinien zostać wpisany do rejestru zabytków - uważa Barbara Obelinda-Nowak, dolnośląska konserwator zabytków. I odmówiła wpisania budynku do rejestru. Wpis ten oznaczałby, że budynek nie może zostać wyburzony."

Nie wiem jakich wartości artystycznych, historycznych czy naukowych chciano się tam doszukać.

#wroclaw
bialaowca - Jest decyzja: Solpol nie będzie zabytkiem. Można go zburzyć.
"Nie udało ...

źródło: comment_ksqjqtv5MSkfCQVbapV0w6bccTzV2iGl.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

beka, nawet nie wiedziałem, że tam można wejść do środka


@specnazman: Twój komentarz idealnie oddaje sens istnienia tego typu przedsięwzięć

Swoją drogą to jest wspaniałe - ktoś ma najlepszą lokalizację w mieście (rynek, tuż przy przystanku) i zainteresowanie na poziomie biedronki pod Wrocławiem.
  • Odpowiedz
@bartosaq: @specnazman: @jrs2: @marsellus1: ciekawostka:

"Solpol powstał na początku lat 90. Miał oddawać ducha przemian, przełamywać schematy i być nowoczesny. - Wtedy taki był - przekonują do dziś jego architekci.

I dodają, że na stworzenie koncepcji mieli... kilka dni. - Na 5 dni przed terminem przetargu zgłosił się do nas inwestor, Zygmunt Solorz-Żak. Mieliśmy więc 5 dni i 5 nocy. Pracowaliśmy w pocie czoła, gdybyśmy się wtedy nie wyrobili, dziś mogłoby nie być takiego Solpolu - wspomina Wojciech
  • Odpowiedz
Oprócz poziomu typowych komentarzy na temat Solpolu martwi zupełny brak zrozumienia dla pomysłu TUMW. Po wpisaniu Solpolu na listę zabytków Solorz nie mógłby go zburzyć i postawić nowego biurowca na dwóch działkach (ta pusta z tyłu też należy do niego). Solpol stałby się jego koszmarem i utarto by mu nosa za akcję z dziurą koło stadionu.
  • Odpowiedz
Projekt nawiązywał do wszystkiego, co stoi obok. Chodziło nam o to żeby go dobrze wkomponować.


Matko, z której strony?...
  • Odpowiedz
  • 0
@bialaowca: kiedyś czytałem wywiad z panem, który projektował Solpol i byl ogromnie zawiedzony tym, że ludzie nie rozumieją jakim cudem jest ten budynek, zzymal sie na mysl o tym, ze moga go zburzyć i psioczyl na Zaka, ze takiej perelki chce sie pozbyc.
  • Odpowiedz