Wpis z mikrobloga

No to #mikroby powiedzcie mi ile może kosztować przygotowanie do #matury z #fizyka i #matematyka ?. Ja mam maturę za rok dopiero ale chciałbym wiedzieć ile co kosztuje bo w szkole to mam średnie możliwości. Województwo lubelskie

A i czy wie ktoś może czy egzamin zawodowy oczywiście zdany z wynikiem pozytywnym jest brany podczas rekrutacji na uczelnie? czy przedmioty zawodowe mają znaczenie?

#studia #nauka #egzaminzawodowy #uczelnia #politechnika #elektrotechnika
  • 14
@DamianUKF: to masz loterię. Nie wiesz na kogo trafisz. Nie mówię tu nawet o wiedzy, ale o tym jak będzie potrafił ją przekazać. Nie wiem też jak szybko łapiesz wiedzę, więc ciężko to przeliczyć.

Nie masz jakichś kursów, albo zaprzyjaźnionych nauczycieli?

Poza tym, jeśli to lubisz to tak na prawdę nauczysz się za 0zł w domu, tylko musisz przysiąść i tyle :)
@npsr: Nie no lubię się uczyć ale tych technicznych przedmiotów, matmę lubię chociaż nie zawsze ją rozumiem, ale chce się jej uczyć. Wiedzę przyswajam raczej na przyzwoitym poziomie, 2 nie mam, a trój tylko ze 4 ale m.in. matma i fiza. Kursów nie mam, będę miał fakultety ale to akurat na #!$%@? jest organizowane. Nauczyciele w mojej szkole nie przygotowywują do matur po za szkołą, nie chce im się lub są
@DamianUKF: W #!$%@? czasu trzeba i samozaparcia, ograniczenie wykopu też nie zaszkodzi.

Jeśli chodzi o matmę to polecam zbiory zadań Andrzeja Kiełbasy, 2 tomy w komisach dostaniesz za łącznie 20zł.

Fizyki nie zdawałem ale myślę że znajdzie się ktoś kto poleci jakąś dobrą książkę.

W razie problemów internety i po/przed lekcji pytasz matematyczkę/fizyczkę o to co własnie przerabiasz i nie rozumiesz. Nie będą się stawiać myślę.

@babisuk: No to samozapracie, najpotrzebniejsze ale taka rozmowa z wami daje motywację, ja sobie zakupiłem w tym roku korepetytorium z fizyki operonu. Rozejrzę się też za tym co poleciłeś. Na internetach na YT ogarniam sobie rozwiązywanie zadań itd, z matematyczka mam dobre relacje to coś tam pomaga ale dużo czasu nie ma dla mnie.
@besiaczek: Kruczek wykracza nieco ponad program obowiązujący na maturze, ale fakt, że to zdecydowanie najlepszy zbiór dla licealisty :) @DamianUKF: jeśli masz czas i ambicje to polecam, przede wszystkim ze względu na różnorodność i poziom zadań. Poza tym jakiś DOBRY podręcznik, ja posiadam Resnicka, ale ten też wykracza poza program liceum, szczególnie jeśli chodzi o poziom matematyki.

Jeśli chodzi o matmę, to jak już pisano - Kiełbasa + oczywiście przerobienie
@aniu_ta: @DamianUKF:

Ja przed maturą przerobiłam wszystkie zadania z tego zbioru bez większych trudności, a wcale nie byłam w klasie o profilu fizycznym czy matematycznym. Na początku każdego rozdziału jest powtórka z teorii, co bardzo ułatwia. A co do wymagań maturalnych czy programu liceum to się nie wypowiadam :P . Jednak jeśli masz zamiar iść na studia ściśle powiązane z fizyką to warto przerobić zbiór Jędrzejewski-Kruczek-Kujawski.

Jeszcze dodam, że jeśli