Wpis z mikrobloga

Mirki mirki !
W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment gdy musi dokonać poważnego wyboru ...
Nadszedł czas rozstania się ze swoim ... pierwszym samochodem i zakup drugiego !

Chciałbym poradzić się was co wybrać !? Obstawiam, że wśród użytkowników znajdzie się paru kierowców którzy mają jeden z samochodów

Budżet 15k zł
Na uwadze mam

HONDA Civic 2005 VII1.4 90KM lub 1.6 100KM
MAZDA 3 2005 1.6 105KM ( SEDAN LUB HB )

Jeśli chodzi o wygląd podobają mi się obie
Pytanie teraz do użytkowników / mechaników / dłubaczy amatorów
Co je wyróżnia dlaczego ta a nie ta ?
Co te samochody najczęściej boli, awarie, eksploatacja jakie koszty ?

Leon II też spoko ale tutaj już w okolicach 20k trzeba mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #cokupic #mazda #mazda3 #honda #hondacivicvii #zakupy #pytaniedoeksperta
  • 25
@Grzesiek1010: Postaram się dorzucić swoje 3 grosze jako właściciel Hondy Civic VII 1.4, 90 km z 2003, srebrnej jak o kolorach mówimy :P. Solidny wóz. Jedyną awarią jaką zdarzyła mi się nieoczekiwanie to skończenie się sondy lambda. Na krótką metę jeździłem ze świecącym się "checkiem" 3 miechy bo nie przeszkadzało to w normalnej eksploatacji ale szybki kurs na strażacką i zakup używanej sondy z rozebranego anglika 1,6 (pasuje) rozwiązała tą kwestię
@Grzesiek1010: Ja nie uznaję gazu w samochodzie prawie wcale. Chyba, że jak to robiła Skoda i bodajże Kia montując LPG do salonowych samochodów masz gwarancję jak coś się dzieje złego. PS. wczoraj jechałem polo 1,4 75KM z 2008 roku i powiem, że całkiem solidna maszyna a już parę latek ma. Plastiki VW są nudne ale nie trzeszczą.
Mazda 3 BK, to najlepiej prowadzący się kompakt jakim jeździłem, a jeździłem prawie wszystkim. Jeśli prowadzenie sprawia Ci przyjemność - będziesz zachwycony. Precyzyjny, niezwykle ostry układ kierowniczy plus świetne zawieszenie. Bardzo przyjemne autko, z silnikami benzynowymi, niedozajechania. Hondy ruda też źre, generalne japońce po prostu mają kiepskie blachy. Ja po trójce BK, przesiadłem się na kolejną generację (BL), tak jestem zadowolony.
@Piw_Benzyna: Trochę Januszowe masz poglądy na LPG. Sam na co dzień jeżdżę dieslem, ale nie widzę niczego złego w oszczędzaniu kasy na paliwo. Mój ojciec przejechał Astrą na gazie 500 000km. W firmie mieliśmy Lanosa - od nowego na LPG - sprzedany przy 460kkm. Oba bez generalki, astrę zjadła ruda, Lanos jeździ pewnie do dziś. Przy odrobinie zwiększonej uwadze serwisowej, która przecież dotyczy też diesli, na LPG można naprawdę zrobić w
@adamgtx: Może i tak, sam miałem 4 samochody, 3 benzyny i 1 diesla i żaden nie był na gazie. Poglądy mam Januszowe ponieważ nie robię aż takich przebiegów żebym miał ogromną potrzebę gazowania auta. Poglądy też ukształtowały się przez kłopoty moich znajomych co owy gaz posiadali.