Wpis z mikrobloga

Mirki mirki !
W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment gdy musi dokonać poważnego wyboru ...
Nadszedł czas rozstania się ze swoim ... pierwszym samochodem i zakup drugiego !

Chciałbym poradzić się was co wybrać !? Obstawiam, że wśród użytkowników znajdzie się paru kierowców którzy mają jeden z samochodów

Budżet 15k zł
Na uwadze mam

HONDA Civic 2005 VII1.4 90KM lub 1.6 100KM
MAZDA 3 2005 1.6 105KM ( SEDAN LUB HB )

Jeśli chodzi o wygląd podobają mi się obie
Pytanie teraz do użytkowników / mechaników / dłubaczy amatorów
Co je wyróżnia dlaczego ta a nie ta ?
Co te samochody najczęściej boli, awarie, eksploatacja jakie koszty ?

Leon II też spoko ale tutaj już w okolicach 20k trzeba mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motoryzacja #cokupic #mazda #mazda3 #honda #hondacivicvii #zakupy #pytaniedoeksperta
  • 25
  • Odpowiedz
@Piw_Benzyna: Niektórym się po prostu czasem trafia auto z gazem. Znalazłem egzemplarz, okazało się że ma gaz. Jakoś bardzo mnie to nie zniechęciło i kupiłem. Teraz jeżeli chodzi o użycie gazu to fajna sprawa :) na trasie można załączyć i nagle koszt 2x mniejszy. Normalnie i tak na trasie łyka 8-9, a po mieście 12-13. Oszczędność jest całkiem przyjemna, mocy jakoś za dużo nie traci. Ale po mieście na co
  • Odpowiedz
HONDA Civic 2005 VII1.4 90KM lub 1.6 100KM


@Grzesiek1010:
Mam Hanię prawie rok EP2(wersja sport polift 110KM- w avatarze).
Mogę z czystym sumieniem polecić, po prostu wsiadasz i jedziesz, absolutnie nic się z tym autem nie dzieje. W civicu wszystko jest proste, nie ma za dużo elektroniki, która mogłaby się psuć (szyby, lusterka, ABS, EPS, immobiliser). Dla niektórych to może być minus, bo inne marki są bardziej
  • Odpowiedz
@QBA__: i to jest rzeczowa odpowiedź !!!
Dzięki wielkie

Zdarzyło mi się parę razy odwiedzić mechanika i każdy mówił podobnie jak chcesz wysłać mechanika na bezrobocie kupuj honde tam nie ma co naprawiać

już już wydajesz na furę 15k dołożyć te 2k to nie problem
  • Odpowiedz
@Grzesiek1010: @QBA__:

Skrzynie biegów Hondy Civic w wersji z silnikiem benzynowym 1.4 i 1.6 (type R nie) mają wadę fabryczną


Mój ma 160k przebiegu, nie szumi i o ile wierzyć książce serwisowej nie były wymieniane, albo szumi, ale ja
  • Odpowiedz
@subteIny: u mnie w ep1 przy 140kkm zaczęło szumieć. Ale dobiłem do 180kkm i przesiadłem się na ep3. Na postoju wrzucasz na luz, odpalasz i słuchasz czy przy wciśnięciu sprzęgła robi się zdecydowanie ciszej ;)
  • Odpowiedz