Wpis z mikrobloga

tl;dr Kurier zamiast dostarczyć paczkę wziął ją dla siebie.

Przeklejone z twarzoksiążki, poczułem, że trzeba Wam to przekazać

Nowy dzień, nowe posty...(PRZEPRASZAM ZA SPAM) 3 dzień już walczę z firmą przewozową Trans-Glass i z Piotrem Zawilińskim, która ukradł moją paczkę o wartości 1200 zl. W paczce były buty marki adidas i nike, które w dobrej cenie zamówiłam dla siebie i koleżanek. Piotr- szef firmy Trans-Glass postanowił paczkę ukraść, szantażować mnie na kwotę 2 tys. zł za rzekomy przemyt zwyzywał, a na koniec poinformował, że zawartość paczki sprzedał. Dołączam screny smsów, na szczęście Piotr jest na tyle nierozgarnięty, że napisał mi to w sms-ach. PACZKA NIE ZOSTAŁA ZATRZYMANA PRZEZ CELNIKÓW. Otworzył ją na własną rękę i zwyczajnie ukradł!!

Strona kuriera:
https://www.facebook.com/TRANS.GLASS?fref=ts

#oszukujo #gorzkiezale #oswiadczenie
rhexeon - tl;dr Kurier zamiast dostarczyć paczkę wziął ją dla siebie.

Przeklejone ...

źródło: comment_eKZrNlwKOAttP4BxD9zrttaWW13wl3cm.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rhexeon: Bardziej mu można dopiec pisząc na profilach jego znajomych z crossu niż jego samego. Ostracyzm przyjaciół > anonimowych internautów.
Zresztą chyba na FB już wyłączył komentarze.
  • Odpowiedz
@ziomegson: Jak kupisz 2-3 pary to jeszcze spoko, gorzej jakbyś kupił 20, mogłoby to podchodzić pod karę grzywny i pocięcie butów, u nas wszystko zależy od humory celnika w danym dniu:) Sam miałem zabawy z okularami z 5-6 lat temu raz naliczyli cło od 5 par a raz nie naliczyli nic od 20. Jednakże kurier nie ma prawa tego robić, ani otwierać paczki, skoro przeszła przez UC to jego zadaniem
  • Odpowiedz
@rhexeon: Policja, sąd + organ odpowiedzialny za wydawanie pozwoleń na przewóz osób i towarów.

Poza tym wewnątrz UE można przewozić praktycznie wszystko w dowolnych ilościach pomijając niektóre artykuły spożywcze i akcyzowe.

@kodi14pl: a niby na jakiej podstawie miałaby zostać wystawiona grzywna?

@ziomegson: z tego co wiem to możesz sobie nawet ciężarówkę butów przewieźć z paragonem przez granicę i nikogo to nie powinno obchodzić za bardzo, ale
  • Odpowiedz
@kodi14pl: jeżeli podróbek to owszem, ale musiałbyś mieć pecha, żeby się komuś chciało się to sprawdzać - tutaj chyba jednak mowa o transporcie wewnątrz UE. Przy oryginalnym obuwiu to na 20 par co najwyżej celna/graniczna się zaśmieje i puści dalej.
  • Odpowiedz
a jest ktos w stanie powiedziec mi, czy rzeczywiscie kupowanie butow bez faktury to przemyt? brzmi to troche absurdalnie xD


@ziomegson: W strefie EU? Absolutnie nie. Sam zamawiam firmowo towar na palety i żadna faktura nigdy z tym nie jedzie.
  • Odpowiedz