Wpis z mikrobloga

Marzenia to trudna sprawa, niektóre są proste do spełnienia, inne nie, ale chyba najgorsze w nich jest to, że nawet jak wiesz o czego pragniesz to bardzo trudno odpowiedzieć sobie na pytanie - czemu właściwie nie rzucić wszystkiego i nie ruszyć w kierunku realizacji tego marzenia?
Niektórzy marzą o przygodach, inni o nowych gadżetach, lepszej sylwetce czy pozbyciu się nałogów.
Ja też mam taką jedną rzecz... licencja na CATIA'ę, tak blisko, a jednocześnie tak daleko.

#oswiadczenie #przemyslenia #marzenia #cad #catia #inzynieria
  • 4
@Prokto: a po co ci to? Chyba jedna z mniej przydatnych rzeczy. Do nauki?
Do przyjmowania zleceń? Catii używają raczej tylko duże, poważne firmy, które zapewniają licencję.
Zatrudnij się na etacie jako klepacz w Catii i będziesz miał dosyć po 8h dziennie :)
@suttree: sam nie wiem, bo lubię projektować w Catii? Robię to jednak dodatkowo, być może gdybym zajmował się tym 8h/dziennie to bym tym rzygał, a tak to traktuje to zawsze jako miłą odskocznie :).
@Prokto: skoro robisz to w domu na własny użytek po co ci oryginalna licencja? :)

Znam to uczucie, bo też lubię pracować w Catii i spędziłem z nią dużo czasu także z własnej inicjatywy. Musze przyznać ze się opłacało i było warto, szczególnie setki godzin spędzone na modelowaniu powierzchniowym.
@suttree: powinienem był od razu wyjaśnić, wiem ile kosztuje licencja... niedawno wróciłem na uczelnie i dowiedziałem się, że jest coś takiego jak licencja studencka za jakieś 100 euro i nagle posiadanie legalnej Catii zrobiło się realne :)