Wpis z mikrobloga

pierwszy raz widzę taką korbę w szosie, jak i taki amortyzator(?) z tyłu. no nieźle sobie ten Froome jeździ ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rower
piteerowsky - pierwszy raz widzę taką korbę w szosie, jak i taki amortyzator(?) z tył...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fixie: fakt, wygląda że oba systemy mają przesunięcie 90' i koncentrują się na czymś innym. Wrzuciłem raczej jako ciekawostkę, że nie-okrągłe korby były już jakiś czas temu i żadna to nowość. Dalej same szczegóły, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.
  • Odpowiedz
@trace_error: biopace się nie przyjęło i teraz straszy na allegro w starych szosach. ludzie to kupują, bo chcą przerobić na ostre koło i nagle zdziwienie, że im łańcuch spada, a hamulców brak :D
@grecki: ta amortyzacja w domane nie działa tak dobrze jak w pina, zbyt małe odchylenie na zawiasie/gumie. mam nadzieję, że w przyszłym roku choć raz zobaczymy taki wynalazek: http://www.cxmagazine.com/stafast-suspension-stem-air-shock-angle-adjustment-gravel
  • Odpowiedz
@Bosman_Zygmunt: taka sztyca i mostek, który wyżej linkowałem i Paryż-Roubaix staje się przyjemną przejażdżką. nie wiem czy UCI nie zezwala na takie części, ale zdecydowanie łatwiej i taniej byłoby wyposażyć rowery w takie akcesoria, niż tworzyć zupełnie nowe ramy i systemy.
  • Odpowiedz
@fixie: swojego czasu było takie rozwiązanie przeznaczone do cx (jak te na filmiku). UCI zawsze było surowe i z dystansem patrzyło na proponowane zmiany, od nowego sezonu coś ma się ruszyć, coś mają zmieniać, póki co tylko głośno o tarczach hamulcowych... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bosman_Zygmunt - @fixie: swojego czasu było takie rozwiązanie przeznaczone do cx (jak...
  • Odpowiedz
@Bosman_Zygmunt: tarcze bardzo słabo przyjęły się w przełajach, choć na ostatnich MŚ tarcze pojawiły się już na podium. Zaraz Nys skończy karierę i reszta też się na nie przerzuci :/ Na szosie jeżeli uci bądź producenci rowerów, nie zmuszą teamów do ich stosowania, jeszcze przez długi czas nie wejdą do powszechnego użytku. We wrześniu pierwsze testy w peletonie (;
  • Odpowiedz