Wpis z mikrobloga

Mirki, co byscie zrobili na moim miejscu. Uderzylem w IT z partyzanta. Wszystko super. Siedze w korpo, ale ostatni raz programoawlem u nich bedac na praktykach x) Teraz siedze na jakims ch* projekcie, ktory z programowaniem ma malo wspolnego. Plusy tego projektu to to ze czestos sie wyjezdza i diety ojro wpadaja, ale nudne to jest jak #!$%@?** ;D Poszedlem do menago o zmiane projektu. Troche nie chca mnie puscic bo jestem juz jakby specjalista :D mydla mi oczy awansami, koksem i szampanami, a ja chcialbym byc po prostu programista javy :( A najgorsze ze troche przez brak praktyki chyba sie cofnalem ze skillem. Jak zyc? Co robic :D Mirko help! #naukaprogramowania #oswiadczeniezdupy #programowanie
  • 22
@michalfranc: Strach przed zmianami, strach przed tym, ze w sumie tutaj sie udalo zaczepic, pensja jako tako sie zgadza. Ale najbardziej boje sie tylko, tego ze nei umiem kodowac na tyle zeby zmienic firme :D serio. Na razie staram sie zmienic projekt u siebie.
Z drugiej jednak strony, powoli odswiezam sobie wzsystko bo nie chce tkwic przykuty do jednej firmy w technologii gdzie jedyna oferta pracy jaka do niej znalazlem to w indiach.
@wojtek656: no to jak czujesz taki strach to najlepszy moment na zmiany ;) Co ci szkodzi pojsc na pare rozmow i dowiedizec sie jak jest ? Przynajmniej dostaniesz feedback i bedziesz wiedzial na czym stoisz.

Jak taka niszowa technologia to bardzo bardzo ryzykowne perspektywy.
@wojtek656: No i najważniejsze pytanie co z kasą? Jako początkujący/młodszy programista będziesz zarabiać mniej niż obecnie. Jeżeli jesteś młody, nie masz żony, dzieci, kredytu to zmieniaj czym prędzej :) Jak się już ma rodzinę to ciężko zejść z zarobkami przykładowo z 7 tyś na 2.5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikrolongin: Z partyzanta to tak, ze zajmowalem sie zupelnie czyms innym. Rzucilem wszystko, ogarnalem podstawy programowania, napisalem pare projektow, pare sprzedalem jako freelancer i poszedllem szukac roboty. Aplikowalem na stanowisko programista java, rozmowe mialem o javie etc. a wyladowalem na technologii, ktora modna byla chyba w 94 roku :D