Wpis z mikrobloga

Po wieloletniej przygodzie z bieganiem, rowerem, koszem, postanowiłem, że nadszedł czas, aby dać wycisk mięśniom i lepiej wyglądać w garniaku:D Wiadomo, że teraz ważnym czynnikiem jest dieta. Do tej pory jadłem to na co miałem ochotę i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać. Mam 25 lat, 188cm i 80kg. Wiem już, że przy 3x siłownia po ok. 1,5h/tyg. oraz 2x bieganie po 30min/tyg. potrzebuję ok. 2900 kcal. Jako, że chcę przytyć jeszcze z 10kg oceniam, że dziennie zapotrzebowanie na kcal będzie wynosić ok. 3100-3200 kcal. Czy moglibyście mi poradzić co warto żreć, aby uzbierać wymaganą ilość kcal? Może któryś z Was miał podobne zapotrzebowanie kaloryczne i ma już zrobioną rozpiskę.
#pytanie
#dieta
#silownia
#mikrokoksy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kaldish: bieganie jest bez sensu kiedy robisz masę, jest w tej kwestii polemika, ale dla mnie to totalny bezsens, co najwyżej 10 minut umiarkowanego biegu w ramach rozgrzewki przed ćwiczeniami siłowymi

kup sobie dobre białko i węglowodany albo gainera, do takich szejków dolewaj oleju lnianego i dosypuj siemienia lnianego - zdrowe, bardzo kaloryczne i odżywcze i nie zapełnia tak brzucha, jak ekwiwalent w normalnym jedzeniu
  • Odpowiedz
@Swallow25: Wymiary może i dobre, kondycha też, ale samą genetyką mięśni nie wyrobię:D
@dowski: Właśnie tak przypuszczałem, bo chciałbym tę kondychę utrzymać, ale widzę, że nie da rady. Dzięki za rady.
@beksajt: To już podstawa. Chyba każdy, który słyszy słowa dieta i słownia od razu ma w myślach "kurczak, ryż, kreatyna":D
  • Odpowiedz
@Kaldish: Kondycja aż tak nie ucierpi. Po moim przeciętnym kalistenicznym treningu jestem spocony jak świnia, zasapany i nie mam siły, żeby poruszyć palcem, a wydolność przy interakcji z różowymi/na basenie milion razy lepsza niż bez ćwiczeń.
  • Odpowiedz
@Kaldish: Pierwszy miesiąc jak najbardziej możesz poswiecić na testy :) Dobrze,że masz zamiar sprawdzac reakcje organizmu a nie slepo leciec w gotowe plany z jakis stronek pisanych przez znawcow z sfd.pl,kfd.pl ;p
  • Odpowiedz
@KaszaJaglana: Gdyby skomponował soylent na ich bazie i żywił się tylko tym, to jak najbardziej zrobi, jeśli kalorie i proporcje tłuszczu, węgli i białka będą się zgadzały, chociaż nigdzie tego nie sugerowałem.
  • Odpowiedz
@KaszaJaglana: Apeluje, gościu, po samym sposobie wysławiania się widać, że jesteś niepełnosprawny intelektualnie. Proszę o argumenty żeby się wywiązała jakaś merytoryczna polemika skoro się nie zgadzasz, a ty ze mnie szydzisz, no k---a, co za mentalne kalectwo xD
  • Odpowiedz
@KaszaJaglana: Napisałem wyżej, że nigdzie nie sugerowałem, żeby zastąpił całe normalne jedzenie szejkami z białka/węgli. Poleciłem mu je bo pytał w jaki prosty sposób uzupełnić diete gdy brakuje kalorii, a to idealne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Kaldish: A ja tam polecam białko z KFD (szczególnie creme blure). Smaczne i nabrałem na nim sporo masy, kiedy tego potrzebowałem. Ogółem wszystkie produkty z KFD są dobre. Teraz testuje gainer i kreatynę, oba pyszne w smaku.
  • Odpowiedz