Wpis z mikrobloga

#rajdy24: Robert #kubica zrezygnuje z #wrc?

Jak poinformował magazyn Autosport, Robert Kubica podejmie decyzję dotyczącą dalszej kariery przed końcem sierpnia. Polak nie wyklucza opuszczenia cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata, by wrócić do wyścigów.

– Musimy zacząć myśleć o przyszłym roku już teraz. Nie chcę być ponownie w takiej sytuacji – mówi Kubica, nawiązując do późnego utworzenia swojego własnego zespołu w WRC. – To nie jest łatwe jeździć w rajdach bez testów, nie wiedząc co się dzieje. Musimy usiąść i zobaczyć jakie są możliwości.

Marcin Czachorski, koordynator Roberta, wypowiedział się na temat możliwości. – Mamy kilka opcji, na które musimy zwrócić uwagę – w tym kilka bardzo ciekawych propozycji związanych z powrotem do wyścigów. Robert ma rację – musimy podjąć szybką decyzję w którym kierunku idziemy – myślę, że do końca sierpnia.

Pobierz gabrally - #rajdy24: Robert #Kubica zrezygnuje z #WRC?

Jak poinformował magazyn Au...
źródło: comment_4a3YBRdui13QOqrMLZemZcBxJfbcikgP.jpg
  • 38
@gabrally: Nie sądzę, żeby wybrał WTCC. Ta seria jest bardziej dla emerytów i powoli umiera. Moim zdaniem prędzej zobaczymy go w DTM albo wyścigi GT. Może ELMS, chociaż kiedyś wspominał chyba, że endurance go średnio interesują.
@kvvach: wydaje mi się, że na torze byłby dużo bardziej konkurencyjny niż na rajdzie - gdzie już jest. Ma mniej do obsługi (brak ręcznego), warunki są bardziej przewidywalne. Na pewno nie weźmie go nikt za to że kiedyś był, tylko po testach. Ale zobaczymy, możemy sobie gdybać :)