Wpis z mikrobloga

@Miasekk: Chodzi o ten konkretny flop czy ogólnie? Bo 466 jest specyficznym flopem. Bardzo premiuje gracza mającego pozycję. Mając AK i pozycję możemy pozwolić sobie na float na flopie i zaatakować niedużym betem (żeby zminimalizować ewentualny check-raise), gdy przeciwnik pokaże słabość. Bez pozycji to bet tylko przeciwko przeciwnikom często pasującym na flopie, w innym wypadku to check-call na flopie i check-fold na turnie.
Ale zgadzam się z przedmówcami, więcej info o
Nie, nie, tutaj zresztą trafiłem flopa. Z tym, że naprawdę jest to jedna z rąk których nie potrafię na nietrafionym flopie rozegrać, na innych serwisach czytałem, że warto raisować ew. zagrać check-call, na ja natomiast zazwyczaj gram check-fold, ew. z pozycją od razu fold jak przeciwnik postawi. Myślę, że mógłbym inaczej rozgrywać te ręce i mieć większy profit dzięki temu.
@Miasekk: w rozdaniu z AJ u przeciwnika zdecydowanie za mały 3bet. Grając bez pozycji nie możesz mu dawać tak dobrych oddsow do sprawdzenia bo będzie robił to z każdą ręką, a potem może łatwo wyrzucić Cię z rozdania jak nie będziesz wykazywał agresji. Poza tym tracisz value od gorszych asów, tak jak w tym przypadku. W standardzie w takiej sytuacji 3betujesz 3x, czyli 0.18.

W drugim rozdaniu pokusiłbym się o 4bet,