Wpis z mikrobloga

@ludzik: tak, w innych krajach ludzie nie patrzą po sobie i nie komentują wszystkiego, inna mentalność, w Polsce jak patrzysz na drugą osobę za długo, to spyta w końcu czy masz jakiś problem
@unstyle: To wciąż ludzie, nie są z innej planety tylko dlatego że są z innego kraju. Może Twoje otoczenie jest jakieś sensowniejsze, ale ludzie z natury myślą stereotypami.
@unstyle: Chodzi mi o to, że nie lubię mówienia że "tylko w Polsce sratatata". Że się ktoś zachłyśnie zagramanico i nie widzi w ogóle że tam też mieszkają ludzie z wadami. Wyniosłeś się, spoko. Ale to nie oznacza że masz bezmyślnie srać we własne gniazdo tylko dlatego że lepiej Ci tam płacą.
nie przekonasz mnie, że ludzie w Polsce nie mają innej mentalności niż ludzie na zachodzie :-)


@unstyle: Nie mam zamiaru. Ale to działa w obie strony. Zachodnie nacje też mają pewne przywary, których u nas próżno szukać.
@ludzik: przecież nie wyemigrowałem tylko dla pieniędzy, 27 lat minęło, to trochę wiem i widzę różnicy w podejściu do życia ludzi w Polsce a ludzi tutaj, wiadomo nie wszystkich, ale widać to