Wpis z mikrobloga

Mireczki w tym tygodniu stałem się posiadaczem Audi A3 1.9 TDI 90km 1998 rok. Wczoraj dostała nowe blachy więc postanowiłem zrobić zdjęcie i pochwalić się swoim zakupem na mirko. Jest to mój pierwszy samochód. Przed jego zakupem jeździłem Passatem B5 1.6 w gazie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jestem zachwycony potęgą dizla przy tak małej masie samochodu. Idzie jak burza. Jest niezwykle elastyczny (rusza praktycznie z trójki). Ma w sobie kilka wad które w najbliższym czasie mają zostać poprawione (min. wgniecenie w drzwiach, ciężko chodzące biegi, długo kręcący rozrusznik). Swoją drogą ma całkiem niezłe jak na te lata wyposażenie. Ma szyby w prądzie, działający klimatronic i grzanie dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do rozrusznika jutro wypowie się na ten temat mechanik. Być może jest to po części normalne lub problem ustąpi po jutrzejszej wymianie filtrów i oleju. Oprócz tego dosyć ciężko chodzą biegi (wierze, że to przez ponad miesięczny postój u niemca pod kocem ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

#pokazauto #chwalesie #pierwsze4kola
Driver494 - Mireczki w tym tygodniu stałem się posiadaczem Audi A3 1.9 TDI 90km 1998 ...

źródło: comment_R9ic1QvicsRXG5FzlUjaYAKJUtGefuDv.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
spoko auto ale drogie jak na swój rocznik, mi się podoba A3 ale w 1.8T 180KM quattro


@maqu: xD
"Mi się bardziej podoba [..]"
"Ja to bym kupił/tyle nie dał [..]"
Kolega @Driver494 zamiast teoretyzować spełni swoje marzenie - krok po kroku dojdzie do wymarzonej fury. A tutaj znawcy teoretycy - typowe mirki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CatHater: Szukam właśnie turbo benzyny w okolicach 200 koni. A3 mi się podoba, nie wykluczam jej, co nie zmienia faktu że trzyma cenę o co Ci chodzi kolego?
  • Odpowiedz
  • 1
@Driver494:

po roku przestaniesz się zachwycać tą potęgą diesla i zaczniesz #!$%@?ć, że nie kupiłeś benzyniaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Sprzedam golfa w dieslu
  • Odpowiedz
@WoodyBlackpecker: @carlos_lbn: @blazmerc: rozrusznik był robiony. Jak został przyprowadzony z niemiec miał praktycznie pusty zbiornik więc ktoś smigał na rezerwie i pociągnęło cały syf ze zbiornika do filtra paliwa. Po dzisiejszej wymianie i pełnym naładowaniu akumulatora jest dużo lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@laquilat: Dziś rozmawiałem z mechanikiem i jest to prawdopodobnie wina linek które po pewnym czasie trochę się zastały.
@durielek: trupem bym go nie nazwał. Miałem okazję jeździć gorszymi. Swoja drogą co byś w takim razie kupił na pierwszy samochód? Nowe Porsche czy nowego Mercedesa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) btw. auto ma założony (od niedawna) dodatkowy filtr który umożliwiał Helmutowi poruszanie się po miastach w Niemczech. Warto podkreślić, że tam normy spalania są pilnowane bardzo restrykcyjnie. Nikt do szrota nie zakłada takich modyfikacji.
@Nelson2004: nie ma.
@DziadekAlzheimer: żadnych modyfikacji tego typu nie przewiduje. Uważam, że producent wiedział co robi i ma tyle mocy ile powinien. Nie zamierzam też obniżać, instalować podświetlenia na sandały i okleić go naklejkami pajonier. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@swinkapl: Jadąc nim mam wrażenie, że silnik został stworzony do samochodu o dużo większej masie
  • Odpowiedz
Jadąc nim mam wrażenie, że silnik został stworzony do samochodu o dużo większej masie i wcale się nie męczy przyśpieszając. Jakbym miał mieć benzynę to pewnie 1.6 w gazie bo mam 18 lat i nie stać mnie na utrzymanie 1.8T w quattro.


@Driver494: 1.8T też można zagazować. I wyjdzie to pewno bardzo podobnie z kosztami spalania co 1.9 TDI.
A co do silnika to tak, jak mówię - tylko wrażenie.
  • Odpowiedz
@swinkapl: a wiesz ile kosztuje założenie gazu do auta z turbiną? Po jakim czasie by mi się zwrócił jak robię małe przebiegi bo mam 18 lat i się uczę? Swoją drogą spalanie ma na poziomie 5-6 litrów na 100 km co przy spokojnej jeździe daje 23zł tankując polskie paliwo a mieszkam niedaleko białoruskiej granicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Driver494: Wiem, ile kosztuje. Czy turbo, czy nie, to bez różnicy. Około 2500 zł instalacja. Równie dobrze można kupić już z założoną instalacją. Po prostu ci piszę, jak jest. No i nie wiem, czy o tym 1.6 doczytałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swinkapl: akurat ten tak jak już wspomniałem nie ma praktycznie żadnych śladów używania i wygląda znacznie lepiej niż wiele innych z "podobnym" przebiegiem. Z tego co mi wiadomo lubi się wycierać farba na klimatronicu (jak na zdjęciu niżej) i farba dookoła włącznika świateł. U mnie jest nie ruszona. Myślisz, że niemcy zmieniają przyciski w klimatroniku przed sprzedażą samochodu za pół wypłaty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Driver494 - @swinkapl: akurat ten tak jak już wspomniałem nie ma praktycznie żadnych ...

źródło: comment_2LAz4yZWEiwFqXYBl2nxbrRNjfgO1iz4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Driver494: Wystarczy, że ktoś nie korzystał z klimatyzacji. Ja mam, a niezbyt często korzystam. Natomiast normalne w VAGach jest to, że łuszczy się farba naokoło klamek wewnętrznych i tam na "podłokietnikach" (nie wiem, jak to nazwać - to za co się łapie przy zamykaniu drzwi od wewnątrz). Ogólnie to nie życzę źle czy coś, źle mnie odbierasz. Po prostu piszę, jak jest. Czy LPG, czy diesel - to zwykła oszczędność
  • Odpowiedz
@swinkapl: w nieużywanie klimatyzacji uwierzę (mimo, że jest nabita i działa) ale Niemiec musiał używać świateł. Ogólnie to jestem zaskoczony faktem, że handlarz przyznaje, że auto ma prawdopodobnie cofnięty licznik a wygląda znacznie lepiej niż większość z "niemieckimi książkami serwisowymi". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może jednak handlarz się myli ale wątpię, żeby po ostatniej zmianie właściciela za zachodnią granicą samochód przez parę lat zrobił tylko kilka
  • Odpowiedz
@Driver494: za niedlugo czar prysnie. Okaze sie ze nie jedzie, i "szkoda ze banzynki nie kupilem" i #!$%@? mam nadzieje ze nie kupisz bo 1.8 tez nie jedzie a pali w #!$%@?. 1.8T podobno calkiem fajnie sie zbiera ale nie jechalem.
  • Odpowiedz
@Driver494: 2 lata temu mialem w tym samym silniku ALH 5d. Powiedzenie ze człowiek cieszy się dwa razy - kiedy kupuje i kiedy sprzedaje miało tu racje bytu. bezawaryjności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fakdesystem: 1.8T jedne z lepszych silników. Kolega miał w audi A6 i bardzo sobie chwalił, jechałem parę razy i nieźle się zbierało tyle że miał tam 210KM. Po założeniu gazu musiał zmniejszyć na 180KM bo instalacja nie wyrabiała :)
Ja w swojej Audi miałem silnik 2.8 V6 ;) Spalanie 1.8T wychodzi ok 12L gazu w moim 2.8 bez turbinki wychodziło 15/16L gazu ;) Zależy jak kto jeździ. Jak jedzie się
  • Odpowiedz
  • 0
@Driver494: jeśli chodzi o przebieg to się uczepiłem że zamiast mocy są podane kilometry (małe litery), ale jak piszesz że przebieg 90 tysięcy połowa żywota dla TDI (co imo nie jest prawdą) to czemu kupujesz auto z możliwym 300k km przejechanymi :p
  • Odpowiedz
@cadet: 90 koni mechanicznych przebiegu 240km nieświadomie wprowadziłem w błąd. W sumie to trzeba dobrze oczadzieć, żeby cofać licznik do 90 tys km w dizlu z 98 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz