Wpis z mikrobloga

Całą środę trwała w Senacie dyskusja nad uchwaloną przez Sejm ustawą o in vitro.

Przez siedem godzin senatorowie przesłuchiwali wiceministra zdrowia. Pytania się powtarzały, ale za każdym razem odpowiadał od nowa. Np. na temat definicji zarodka: dlaczego "grupa komórek", a nie "organizm ludzki" czy "człowiek".

Padły też pytania, czy dzieci z in vitro są uszkodzone.

Senatorowie PiS pytali, czy prawdą jest, że dzieci z in vitro mają "zespół ocaleńca" wiążący się z cierpieniem, że "ich urodzenie zostało okupione śmiercią braci i sióstr".

Senatorowie martwili się, że przekazując zarodek do "adopcji", rodzice biologiczni nie będą mogli zastrzec, że może być przekazany tylko katolikom, by nie trafił do homoseksualistów.


Witamy w Polsce. Ciemnogrodzie Europy.

#bekazkatoli #bekazpisu #bekazpo #neuropa #4konserwy #antyneuropa #gownoburza

źródło
  • 162
  • Odpowiedz
@Dutch: a skąd wiesz, że nie? Są psychologowie, którzy wymieniają coś takiego w kontekście aborcji, dlaczego nie miałoby być czegoś takiego przy in vitro? Jesteś biegły z tej dziedziny, czy po prostu nie lubisz "prawaków"?

@Internet_the_explorer: bardzo łatwo sobie wyszukać to w internecie, ciemnogród polega chyba na tym, że po prostu ktoś zdenerwował ciebie argumentem przeciwko czemuś, z którym się nie spotkałeś

inną rzeczą jest to na ile to jest
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL:

Są psychologowie, którzy wymieniają coś takiego w kontekście aborcji

[potrzebne źródło]

btw rozmawiamy chyba o in vitro, nie aborcji?

Jesteś biegły z tej dziedziny

Jestem biegły w każdej dziedzinie (poza sportem i motoryzacją).

czy po prostu nie lubisz "prawaków"?

Nie lubię ludzi (99% to tumany), prawaki nie powinny czuć się wyróżnione.
  • Odpowiedz
@Dutch: użyj sobie google mądralo, nic o tym wcześniej nie czytałeś a produkujesz się jak "janusze", do których pewnie pierwszy się rzucasz

i zakładam, że senatorowie z dupy nie wyjęli sobie tego syndromu w kontekście in vitro, tylko się z kimś konsultowali albo sami zasięgali jakiejś wiedzy

a to 99% byłoby raczej sprzeczne z rozkładem normalnym :}
  • Odpowiedz
@KREM_Z_BROKUL: śmieszny człowieczku, to Ty napisałeś "są psychologowie którzy wymieniają coś takiego w kontekście aborcji", liczyłem więc że mnie zmasakrujesz linkami do publikacji naukowych i utytułowanymi nazwiskami. A tu się okazuje, że jesteś zwykłym wykopowym pieniaczem i jedyne na co Cię stać to "zakładam że senatorowie nie wyjęli sobie tego z dupy". Jasne, jak wiadomo polska klasa polityczna jest wszechstronnie wyedykowana, merytoryczna, opiera się na wynikach badań i opiniach fachowców.
  • Odpowiedz
@Dutch: chciałem tobie uświadomić, że jeden art na Wiki nie musi wyczerpywać wszystkiego, mądralo z top 1%, a jak będziesz chciał sobie cokolwiek o tym poczytać, to zrobisz tak jak tobie powiedziałem, czyli użyjesz google (tak, są też artykuły po polsku)

No jasne, jak wiadomo polska klasa polityczna jest wszechstronnie wyedykowana, merytoryczna, opiera się na wynikach badań i opiniach fachowców


@Dutch: generalizacja to podstawowy błąd w myśleniu i tak, politycy
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Wybaczcie ale skoro moja siistrzenica gdy byla dosłownie tygodniowym zarodkiem odziedziczyla dlugi mojego zmarłego stryja to znaczy ze to juz jest człowiek prawda? Brat musial czekać do urodzin, złożyć sprawę w sadzie zeby w jej imieniu zrzec sie "spadku". Czyli państwo jak są dlugi to hurr durr, trzeba splacać. ściga zarodki, ale jak jest debata to zespół komórek i jestesmy średniowieczem? Jak zwykle lewacka logika
  • Odpowiedz
  • 1
To chyba dobrze, że żyjemy w kraju w którym można wyrazić każdą opinię- nawet jak się jest fanatycznym moherem.
  • Odpowiedz
@blubi_su: I naukowcy mówią, że zarodek to człowiek na bardo wczesnym etapie. I widać, że ty, twoja żona, znajomi i rodzina są w tyle za nauką. Sam sobie właśnie strzeliłeś w stopę.
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: nie rozumiem czemu nie mozna po kolei tylko trzeba usmiercac. Takie metody daja wolne pole do projektowania dzieci a narazie mozna sobie wybrac najdoskonalszy genetycznie zarodek a reszte usmiercic. Albo wybrac sobie to z niebieskimi oczami a reszte usmiercic. Witamy w ciemnogrodzie
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_ciorana: Człowiek rozumny (Homo sapiens) – gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych (Hominidae), jedyny występujący współcześnie przedstawiciel rodzaju Homo. Występuje na wszystkich kontynentach.
Proszę wikipedia. Ale nie wiem do czego zmierzasz, bo ta definicja nie określa na jakim etapie zaczyna się człowiek, a wszyscy embriolodzy są zgodni, że człowiek zaczyna się w momencie połączenia plemnika z komórką jajową i powstaniu zygoty ludzkiej.
  • Odpowiedz
a wszyscy embriolodzy są zgodni, że człowiek zaczyna się w momencie połączenia plemnika z komórką jajową i powstaniu zygoty ludzkiej.


@krasecz: tak? Którzy konkretnie? Podaj no nazwiska albo jakiś dowód na to.

w momencie połączenia plemnika z komórką jajową i powstaniu zygoty ludzkiej.

Jeśli chodzi o przedostanie się plemnika za osłonkę oocytu, to wówczas nie zachodzi jeszcze połączenie się dwóch materiałów genetycznych. Zapłodnienie to nie jest żaden "moment", a dość długi
  • Odpowiedz
@fir3fly: Dlatego mówię o połączenie a nie rozpuszczenie przez główkę plemnika osłonki przejrzystej komórki jajowej.
Jakiego słowa wszyscy nie rozumiesz?
Jeżeli ktoś kto skończył medycynę i mówi, że zarodek ludzki to nie człowiek na wczesnym etapie rozwoju to powinien wrócić na 1 rok medycyny i od nowa zdawać embriologię.
Pytasz o nazwiska, to tak jak bym ja cię zapytał o nazwiska astrofizyków w momencie gdy mówisz, że wszyscy astrofizycy twierdzą, że
  • Odpowiedz
@krasecz: bardziej chodzi mi o nakreślenie relatywizmu jaki występuje przy próbie podjęcia zdefiniowania człowieka. jedni powiedzą, że zaczyna się, jak wspomniałeś wyżej, w momencie połączenia plemnika z komórką jajową; drudzy powiedzą, że w momencie kiedy wykształca się szczątkowy układ nerwowy i zarodek może odczuwać bodźce; a jeszcze inni powiedzą, że dopiero w momencie narodzin. każde z podejść ma swoje implikacje (np. skrajny "prolajfizm" może skłonić do refleksji, że masturbacja to morderstwo,
  • Odpowiedz
@polecam_poczytac_ciorana: Tylko to nie jest moje zdanie na temat tego gdzie zaczyna się człowiek. To jest zdanie każdego embriologa. A to chyba oni znają się na tym najlepiej nie sądzisz?
A nie popadajmy w skrajności takie jak masturbacja to morderstwo bo to jest już jakiś odchył który najzwyczajniej trzeba ignorować. Należy kierować się rozsądkiem i logicznym myśleniem.
Poza tym istotne jest określenie tego przez ustawę w jakim momencie zaczyna się człowiek
  • Odpowiedz
@krasecz: zatem co to jest "połączenie plemnika z komórką jajową"?

Tylko to nie jest moje zdanie na temat tego gdzie zaczyna się człowiek. To jest zdanie każdego embriologa. A to chyba oni znają się na tym najlepiej nie sądzisz?

@krasecz: to twoja prywatna opinia, a nie fakt, ani zdanie "wszystkich embriologów". Ciągle powtarzasz to jak mantrę nie przedstawiając żadnych dowodów.
  • Odpowiedz
@krasecz:

Tylko to nie jest moje zdanie na temat tego gdzie zaczyna się człowiek. To jest zdanie każdego embriologa. A to chyba oni znają się na tym najlepiej nie sądzisz?

poproszę źródło, a nie formy erystyczne typu "każdy wie, a kto nie wie niech lepiej się z tym nie wychyla albo wraca do szkoły". :) i skoro to nie jest twoje zdanie to dlaczego się przy nim tak bardzo upierasz i
  • Odpowiedz