Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Siema pakerzy, czy waszym zdaniem w #stronglifts 5x5 nie byłoby sensownym
wymiana wiosłowania sztangą w opadzie na podciąganie nachwytem do szyi?

Nie mam problemu z tym ćwiczeniem, wydaje mi się, że angażuje to same partie a jednak podciąganie to podciąganie i chyba jest lepsze? jakie jest wasze zdanie?
  • 11
@picofrico:

czy waszym zdaniem w #stronglifts 5x5 nie byłoby sensownym

wymiana wiosłowania sztangą w opadzie na podciąganie nachwytem do szyi?
Nie. Stronglifts to konkretny plan stworzony w oparciu o konkretne założenia, jeśli je zmieniasz to już nie jest to stronglifts, a twój osobisty plan. Jeśli znasz siebie i swoje potrzeby, to droga wolna. Jeśli jesteś początkujący to zmienianie takich rzeczy to prosta droga do zrobienia sobie jakiegoś typu dysproporcji.

Nie mam
prosta droga do zrobienia sobie jakiegoś typu dysproporcji


@zly_wieczor: SL nie jest kompleksowym planem zapewniającym równomierny rozwój ciała tylko programem, który w niektórych przypadkach zapewnia początkującym szybkie zapoznanie ze sztangą i w miarę równomierną progresję obciążenia
@Strzalka: jaki Ty masz staż w ogóle? zobacz, że struktura 5x5 nie pozwala dojść do dużych ciężarów. SL jest dobry jeśli chodzi o dodawanie objętości, ale kiepski jeśli chodzi o intensywność.

Masz 5 x 5=25 powtórzeń na stałym ciężarze

Ja mam 3x3 + 3x2 + 3x2 + 3x1 = 24 powtórzenia z progresją ciężaru i dochodzę do okolic 90-95% 1RM. Taka sama objętość a zobacz ile większa intensywność.