Wpis z mikrobloga

#companyofheroes2 #rts #gry #gorzkiezale
Chociaż wolę strategie ekonomiczne i turówki, zawsze lubiłem trochę pogrywać w RTSy, ale nigdy nie byłem w nich za dobry. Jednak za szybko to się wszystko dzieje, szczególnie w tych nowych. Próbuję grać teraz w Company of Heroes 2 i to w singlu - jakoś sobie radzę, ale ledwo, na styk, tracąc masę oddziałów. Nie wyobrażam sobie grania w multi. Nie potrafię ogarnąć kilku rzeczy naraz, budowania i zarządzania w 10 miejscach na mapie, a powiadomienia o zauważeniu wroga i jego atakach z trzech stron powodują, że stresuję się bardziej niż w jakimkolwiek dynamicznym FPSie.

W CoH w singla na pewno jeszcze będę pogrywał, ale jakiś znawca gatunku mógłby stwierdzić, czy jest w ogóle sens w takim przypadku próbować multi i liczyć, że może ogarnę po jakimś czasie? Próbowałem już kiedyś w World in Conflict oraz Dawn of War 2, zostałem zmieciony w kilka minut i po prostu nie chcę się bez potrzeby na takie nerwy znowu wystawiać ;)
Sad_Statue - #companyofheroes2 #rts #gry #gorzkiezale
Chociaż wolę strategie ekonomi...

źródło: comment_DjzIAFKcUKe9omujPRgkPXNLbxO78J3J.gif

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: Godziny praktyki :) Z początku najlepiej skupiac sie tylko i wylacznie na makro, tj ruch calej armii, produkcja globalnie rozumiana a dopiero kiedy opanujesz te "kontury" baw sie w szczegoly. Każdy rts ma swoja specyfike, ja od dziecka w Warcraft III trzaskam i można powiedzieć że sciezke "kariery" mam w miare zrozumianą.
  • Odpowiedz
@f4t4lity: O, Warcraft III jest akurat moim ulubionym RTSem. Generalnie RTSy które skończyłem, można policzyć na palcach jednej ręki, a WIII skończyłem nawet dwa razy ;) Problem w tym, że nie grałem w nim w multi, a w singlu stosowałem swoją "genialną" taktykę - nastawiać sobie wieżyczek dookoła bazy, a potem 20 minut zbierać olbrzymią armię, po czym podzielić ją na kilka oddziałów i hajda na wroga. Niestety, w CoH
  • Odpowiedz
@Sad_Statue:

Hehehe dla mnie Coh2/DoW2 wlasnie sa o wiele za wolne i przez to nudne w porownaniu do DoW1 ktory byl genialny i WC3 rowniez swietna gra.

Ale starcrafta nie lubie bo to juz podchodzi pod adhd i zadnej zabawy nie mam grajac w to, no chyba ze custom gry.

Szkoda ze juz RTS jako gatunek w zasadzie umarl i na jego miejsce weszly moby :<
  • Odpowiedz
@Sad_Statue: Pierwsze co musisz zrobić to nauczyć się skrótów. Na początku też popełniałem ten błąd i zamiast wcisnąć "A" to klikałem i dopiero na mapę.
Druga rzecz to korzystanie z minimapy i wysyłanie za jej pomocą jednostek.
Trzecia rzecz to grupowanie jednostek - wybierasz jednostki w prawym górnym rogu(ctrl zaznaczasz wszystkich np strzelców, shiftem wybierasz np. strzelców+czołg ;)) i wciskasz ctrl+numer. Dzięki temu możesz zarządzać grupą jednostek po prostu wciskając
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: Dzięki kolego za porady, jestem pod wrażeniem, że komuś chciało się odpisywać na stary wpis jakiegoś nonejma ;)

Te podstawowe zasady, z grupowaniem jednostek i klikaniem "A", oczywiście znam. Sporo grałem w RTSy (w singlu), po prostu nigdy nie byłem w nich dobry...

Co do reszty podpowiedzi, to zdaję sobie z tego sprawę (flankowanie, granaty), ale w praktyce nie potrafię tego tak płynnie wprowadzać w życie, zawsze jakiś problem
  • Odpowiedz