Wpis z mikrobloga

Podobno były jakieś kontrowersje związane z Masztem Wolności na rondzie Radosława.

Wali mnie to. Zawsze jak tam jestem, patrzę jak urzeczony na powiewającą flagę i powiem, że prezentuje się ZAJEBIŚCIE. Powiewa na wietrze z jakimś takim majestatem, potęgą, że nawet ja, człowiek nieprzepadający za jakimiś patriotycznymi manifestacjami (chociaż zdecydowanie patriota) odczuwam rodzaj dumy z tego, że jestem Polakiem.

Mój kraj, moje barwy. Piękne, dostojne, potężne. Zdjęcie tego nie oddaje.

Uważam, że taki rodzaj eksponowania flagi powinien być spotykany częściej. Za mało jest u nas dumy z Polski, za mało naszych symboli. Moim zdaniem w przestrzeni miejskiej jest miejsce na wszystko, na palmę na rondzie De Gaulle'a, na tęczę na Placu Zbawiciela, ale koniecznie też na Maszt Wolności. Jest fantastyczny.

#popularnaopinia czy #niepopularnaopinia #polska #warszawa #patriotyzm
jamtojest - Podobno były jakieś kontrowersje związane z Masztem Wolności na rondzie R...

źródło: comment_S4SxcGJrH0oCvJQly29ESJI4L6eGvuuI.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: Prawda. Ja też mam podobne odczucia jak znajdę się w pobliżu i popatrzę na ten maszt. Jest to coś tak oczywistego, że aż jestem zdumiony, iż dopiero niedawno (2014) coś takiego powstało.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Tęcza była rekonstruowana z miejskich pieniędzy, więc w ten sposób finansowo stała się inicjatywą miejską, choć rzeczywiscie pierwsza tęcza była finansowana raczej prywatnie.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Problem jest taki, że jak się flaga tylko trochę zbrudzi trzeba ją zdjąć. Wywieszanie brudnej flagi jest jej znieważeniem za co grożą kary określone w Konstytucji RP. Kiedyś nawet oglądałem reportaż o urzędzie gminy w jakiejś wsi która dostała grzywną za wywieszenie brudnej flagi.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Flaga prezentuje się naprawdę świetnie :).

@beniamin-k: Wiesz... większości ludzi pomysł się bardzo podoba. Ale jak zawsze znalazło się trochę zakompleksionych, lewicowych zwierząt, dla których eksponowanie patriotyzmu to "zaścianek" i nie powinniśmy wpychać takich wartości ludziom, którzy sobie tego nie życzą. Sam pośrednio spotkałem się z jedną taką opinią.
  • Odpowiedz