Wpis z mikrobloga

Mirki, czy wy też tak macie, że kiedyś lubiliście grzebać w ustawieniach, zmieniać softy itp, a teraz chcecie, żeby po prostu działało? Właśnie dlatego nie instaluję #windows10 . Po co, skoro #windows7 chodzi dobrze. Jeszcze gdybym grał, no to można się zastanowić, ale w przeciwnym wypadku? Po części kieruję to pytanie do bojówki #android
#komputery #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
@kamil150794: Kiedys sie mialo duzo czasu, mniej zainteresowan i obowiazkow, to mozna bylo godziny spedzac na ukladaniu ikon, przyspieszaniu czasu startu windowsa o pol sekundy itd. Poza tym za Windows 98, ktory blue screenowal non stop, wszystko musialo byc ustawione idealnie, zeby to jakos dzialalo.
Teraz jestem starszy, nie starcza mi czasu nawet na 1/3 pasji i jakbym mial cokolwiek w kompie porzadkowac, ustawiac, instalowac, to bym byl chory. Dlatego od
  • Odpowiedz
@Loloman: Chcesz powiedziec ze u normalnych pracowników wysypujący sie komp to norma? Przychodze do roboty o 16 i przez 8h komp ma chodzić stabilnie i tyle. Nie wyobrażam sobie sytuacji w której mi się CAD, czy CAM wysypuje. To narzędzie tak samo jak mlotek, a jak ci w mlotku glowka odpada, to tez to akceptujesz, czy kupujesz nowy?
I nie mowie, ze komp ma się nigdy nie wysypać, bo to urządzenie
  • Odpowiedz
@graf_zero: No, czyli robisz i tak więcej niż 99% ludzi. Gdyby każdy tak robił...
@Trollunio: Nie sądzę, naprawdę różnice ile coś mi kiedyś zajmowało, a teraz są odczuwalne. Choćby antivirus - dobry, powoduje że nie tracisz czasu. Jego brak często może oznaczać od kilku godzin straty na czyszczenie, do #!$%@? wszystkiego. Proste zmiany, ustawienia i też różnice są ogromne. Porządek na pulpicie, ustawienie wszystkiego pod siebie - szczegóły, ale te
  • Odpowiedz
@Warwick: Serio? Na koncie MS zapisują się wszystkie ustawienia? No to nie wiedziałem. Jest jakieś menu ustawień w tym temacie?
@igorf: Jeżeli mówisz o uruchamianiu, to wyłącz najpierw fastboot i hibernację. Po tym czasy startu i zamknięcia są praktycznie identyczne jak w 7.
  • Odpowiedz
@kamil150794: Nie wiem czy to nie jest w sumie od W8 dopiero.

Na W8 i W10 konto na komputerze łączy się z Twoim kontem MS i zapisuje wszystko co ustawiłeś w ustawieniach. Mogę sobie dzięki temu pójść gdziekolwiek i mieć mój profil. Jestem u rodziców i potrzebuje popracować na ich komputerze? Nie ma problemu. Tworze użytkownika na komputerze, podaje moje dane konta MS i mam swój profil z moimi ustawieniami, ba
  • Odpowiedz
@kamil150794: więc czemu mam to wyłączać? hibernacji nie używam. Fuck logic, jeśli coś sprawia że komputer działa szybciej trzeba to wyłączyć( ͡° ͜ʖ ͡°) i mówię też o samym działaniu systemu, nie tylko o uruchamianiu
  • Odpowiedz
Jeżeli mówisz o uruchamianiu, to wyłącz najpierw fastboot i hibernację.


@kamil150794: po co wyłączać te rzeczy? to tak jakby twierdzić monitor 4K nie ma lepszej jakości obrazu od monitora FULL HD bo wystarczy zmienić rozdzielczość na 1080p i będzie wyglądać tak samo.
ale robicie #!$%@?ę z logiki.
  • Odpowiedz
@lerner: @igorf: Eee... Kolega wspomniał o tym, że W8 włącza się i wyłącza szybciej. To ja mówię, że to nie jest całkowite wyłączanie (wystarczy nawet kliknąć uruchom ponownie, żeby porównać, że będzie dłużej) i żeby nie porównywać w ten sposób, bo to niemiarodajne. Ponadto ten fastboot czasem powoduje problemy ze strukturą partycji, poszukajcie na necie. Przykład monitora jest kompletnie z dupy.
  • Odpowiedz
@kamil150794: Tak, jak wyłączam komputer i odłączam zasilanie na listwie to nie jest całkowite wyłączanie( ͡° ͜ʖ ͡°) Używam odkąd wyszła 8 na dwóch komputerach i żadnych problemów z partycjami czy dyskiem. Możesz poszukać na necie ile każdy system powoduje problemów. Napisałeś że 7 działa Ci dobrze, i nie chcesz zmieniać. Twój wybór. Ja miałem 7 po czym przesiadłem się na 8 i 8.1 i mówię Ci
  • Odpowiedz