Wpis z mikrobloga

Mirki, czy wy też tak macie, że kiedyś lubiliście grzebać w ustawieniach, zmieniać softy itp, a teraz chcecie, żeby po prostu działało? Właśnie dlatego nie instaluję #windows10 . Po co, skoro #windows7 chodzi dobrze. Jeszcze gdybym grał, no to można się zastanowić, ale w przeciwnym wypadku? Po części kieruję to pytanie do bojówki #android
#komputery #pytanie
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Bo jest dużo szybszy, mniej awaryjny i stabilniejszy od win 7 oraz nie zurzywa tyle zasobów. Sam z początku myślałem że win 8 to g---o, ale jak się przesiadłem to niebo a ziemia, nie chodzi mi tylko o gry bo normalne przeglądanie neta tak samo, różnica jest i to duża.
  • Odpowiedz
@lerner: też się próbuje cały czas dowiedzieć co OP przeszkadza ten fast boot, który nawet nie istnieje nigdzie w win 8.1. jedyna wzmianka to coś na temat sterowników do androida. Ale chyba sam nie wie, sadząc po zdawkowych odpowiedziach. Wygląda na to że gdzieś coś przeczytał, nie sprawdził i udaje mądrego ale żeby nie było czekam na jakieś sensowne wyjaśnienie, bo z chęcią się czegoś dowiem.
  • Odpowiedz
@lerner: żeby udowodnić, że Win8 włącza się tyle samo, co win7.
@igorf: Zamiast zabawy w FastBoot można zrobić jeszcze inaczej. Po prostu wyłączyć hibernację poprzez cmd uruchomione jako admin i wpisanie powercfg -h off . No zrób tak i wtedy sprawdź szybkość włączania i wyłączania. Tylko nie mów, że nie korzystasz z hibernacji, bo nie o to chodzi. Po prostu sprawdź.
  • Odpowiedz
też się próbuje cały czas dowiedzieć co OP przeszkadza ten fast boot, który nawet nie istnieje nigdzie w win 8.1. jedyna wzmianka to coś na temat sterowników do androida.


@igorf: fastboot włącza się w biosie, i da się to zrobić tylko jeśli masz 8/8.1
  • Odpowiedz
@igorf: Co do stabilności, to nie kwestionuję. Win8 jest co najmniej tak samo lub bardziej szybki i stabilny jak w7. Tego nie kwestionuję. Nie podobają mi się kafelki, ale to też da się wyłączyć. Jakbym kupił laptop z wbudowanym w8, to bym oczywiście nie wracał do 7. I tak jak kolega poniżej radzi - kup SSD.
  • Odpowiedz
@kamil150794: @lerner: Wiem, wiem, komputer ma już ponad 5 lat więcej i tak chyba dobrze. Poza tym 2 systemy, format na dniach. Na lapku by było szybciej. Ale nie czas miał znaczenie tylko różnica. Pisze cały czas że przesiadłem się z Win 7 na 8.1 i mówię, że u mnie jest mega różnica w szybkości działania systemu. Także wracając do pierwszego komentarza radze zmienić nawyki i przesiąść się
  • Odpowiedz
@kamil150794: Też tak mam, ale z telefonem - kiedyś ciągle testowałam jakieś customowe ROMy Androida, po latach przesiadłam się na iPhone i jestem zachwycona, że po prostu działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
android po milionach tweakow, romow itd dalej chodzi jak gowno jak chce sie go uzywac do czegos wiecej niz dzwonienia, zauwazalnie poprawic nie da sie nic, za to bez problemu mozna zauwazalnie cos zepsuc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@noekid: maluch i Porsche 911 to samochody z silnikiem z tyłu, jeździłem maluchem, więc Porsche musi być badziewne - to jest błędne rozumowanie.
Mam na co dzień styczność
  • Odpowiedz
@szewcu: 1300za telefon, marka Sony - chyba moge czegos oczekiwac. Tez na poczatku mowilem jak Ty - ale potem zaczalem z telefonu korzystac do czegos wiecej niz sms i fb
  • Odpowiedz
Tez na poczatku mowilem jak Ty - ale potem zaczalem z telefonu korzystac do czegos wiecej niz sms i fb


@noekid: tak, a do czego konkretnie? Tak jak pisałem - używam Nexusy takie jakimi Google je stworzył (nie zawsze tak było), zanurzony w ich ekosystemie (Chromecast, Chrome, Drive, itd.), bez syfu producenta typu Sony. To chyba najbliżej doznań Applowskich, pozostaje tylko przeprowadzić się do US. Nie mówię że wszystkie Androidy
  • Odpowiedz