Wpis z mikrobloga

Ja założyłam w Lloyds, przez internet wypełniłam wniosek (bo w oddziale kolejka na najbliższe 3 tygodnie), potem poszłam do oddziału z numerem referencyjnym i tam bez kolejki skserowali tylko mój dowód z Polski. 10 dni później miałam już w domu wszystkie papiery do aktywacji przez internet i 2 dni później kartę i pin.
@ponczek_z_marmoladom
Odradzam Santander, syf jak #!$%@?, umówic sie tam na wizyte, to sukces, milon formalności, robią łaskę na maksa. Załóż gdziekolwiek, w połnocnej irlandii Bank of ireland (UK) jest bezproblemowy. Jak już bedziesz miał stała wplate na konto z racji wypłaty, to przeniesieś się do Halifaxu, bo dają za to 150 funtów za przeniesienie sie do nich, a wystarczy zadzwonic, ze chcesz przeniesc do nich konto,a robią wszystko sami.
@Maxioo: Dowód osobisty, a mój proof of address to list od kumpla u którego tymczasowo mieszkałem (affidavit of residence) i kopia listu potwierdzającego, że płaci tam council tax. Jak sam wynajmujesz to umowa najmu potrzebna.

Jest też coś takiego jak passport account które otwierasz na swój adres np. w Polsce i HSBC jest jedynym bankiem który to oferuje na sensownych warunkach, ale dowiedziałem się o tym za późno.
@ponczek_z_marmoladom:
Polecam LLyds bank, ma fajna aplikacje na telefon i ogolnie zero problemow.
Potrzebujesz potwierdzenie adresu i najlepiej 2 dokumenty tożsamości, jak nie władasz w miare ogarnięcie w jezyku angielskim lub walijskim to mogą Ci odmówić założenia konta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potwierdzam . Santander gowno bank i do tego gowno karta + gowno konto na start. Jestem zazenowana. Nie wiedziałam ze mozna mieć konto i nie moc robic przelewów. Gowno a nie bank!