Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #emigracja, tak w sumie wpadłem na pomysł, czy nie ma ktoś chęci przeprowadzić się do innego kraju tak jak ja, ale nie ma na tyle odwagi żeby spróbować samodzielnie, no i może by się coś dało w grupie ogarnąć? ;) Wiadomo, że byłoby o niebo łatwiej, gdyby miało się w miarę poznaną osobę z którą można by było dzielić taką przygodę, a tak się składa że jakoś nikt w moim kręgu znajomych nie chcę emigrować, albo już to zrobił a nie mam z nim kontaktu. Myślałem nad #kanada #bali #filipiny #hiszpania #wlochy #amerykapoludniowa no bo do stanów potrzeba wizy a zielonej karty nie wylosowałem.
W zasadzie ważne żeby robotę ogarnąć i miejsce do mieszkania, dobrze gdyby to był ktoś z branży IT, choć i np. studia i praca mogłaby być na zagranicznej uczelni.

  • 22
  • Odpowiedz
@lubel: hahaha #!$%@? ;D powiedzmy że bardziej chcę się asymilować z wybranym krajem, mam wyższe wykształcenie i równie nie niższą inteligencję.. no i nie miałbym nic przeciwko przebywania w towarzystwie kobiet, nie tylko samych obeżyświatów jak na tym obrazku ;p
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: @ShortyLookMean: jeśli do Kanady to tylko z programem IEC :) Faktem jest, że jest o otwarta wiza na rok, ale...... !! ale kumaci i rozgarnięci będą wiedzieć co zrobić, żeby zostać tam dłużej, a może i na stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gruby007: Przybliżysz temat ? Bo wiem ,że jak masz pracę to chyba wydają przedłużenia pozwoleń na pracę czy tam zamieniają Ci na inną wizę, dobrze kumam ?

Przyznam ,że mnie interesuje bo myślałem o uderzaniu w tamte strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: temat rzeka... jeśli naprawdę Cie to interesuje zacznij od forum http://emigracjadokanady.ca/ tam jest naprawdę wszystko. Przeczytaj wszystko dokładnie i nie rozpoczynaj nowych tematów bo Cie ludzie ( w tym ja ) zlinczują :P Jeśli chcesz przeżyć tylko przygodę, wybierz prowincję atrykacyjną pod względem flory, położenia i klimatu, np BC. Jeśli myślisz poważnie aby jechać i po roku mieć realne szanse aby zostać w CA, skup się na : Manitobie (ja tu jestem), Saskatchewan.
Chyba, że jesteś w czymś wybitny, tzn masz dobry zawód i język wtedy są inne drogi aby dostać się do CA.

Kanada nie ma jednolitego prawa emigracyjnego, praktycznie co prowincja to inne jakby państwo.
Poczytaj, forum, strony rządowe itp, ale jeśli Ci się nie chce, lub jest o dla Ciebie za trudne
  • Odpowiedz
@gruby007: Mam nadzieję ,że za serię szybkich pytań mnie teraz nie zlinczujesz ;-)
Myślałem generalnie o BC docelowo, czy to złe miejsce ?
Z wykształcenia jestem 'specjalistą IT', więc powiedzmy ,że zawód mam dobry. Teoretycznie.

Nad językiem myślę warto popracować. Masz jakieś ogólne rady w którą stronę się zwrócić ? Można napisać PW z pytaniami ogólnie o życie w Kanadzie ?
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: Inne niż Kanadyjskie wykształcenie sprowadza Cie praktycznie to poziomu ucznia szkoły podstawowej w Kanadzie. Jaki masz staż pracy, jesteś w tym dobry ?

Jeśli jesteś faktycznie dobry w IT (chyba, że to tylko nazwa, bo troche dziwne ze z językiem nie jesteś obcykany) ja uderzałbym do cieputkiej .. Australii :D

BC jest piękna, ale żeby zostać tam legalnie naprawdę ciężko... dlatego pytam czy jesteś naprawdę dobry, bo przeciętniacy muszą
  • Odpowiedz
@gruby007: Właśnie skończyłem studia I stopnia, nie chcę jechać teraz, tylko za ~2 lata jak zrobię II stopień (zaocznie) + doświadczenie. Pracy zaczynam szukać prawdopodobnie pod koniec miesiąca, teraz trzeba się odstresować po sesji, pisaniu pracy i obronie :-) Doświadczenia mam aktualnie kilka miesięcy.

Także pewne braki nadrobię. Czy jestem dobry ? Zobaczymy. Jak coś mnie wciągnie to godzinami potrafię siedzieć i dłubać. Jak nie... to nie ;-) Ale ewentualna
  • Odpowiedz
Czesc,
ja jestem w Australii, jesli ten kierunek Cie takze interesuje. Oprocz mozliwosci wyjazdu na stosunkowo droga wize studencka, z Twoim wyksztalceniem, jesli wspominasz o IT, mialbys mozliwosc przyjazdu albo szybkiego transferowania sie na korzystniejsza i bardziej perspektywiczna wize. Jak masz wiecej pytan to z checia pomoge. Staramy sie tu takze skonsolidowac Polonie, czy to nowa czy ta, ktore emigrowala przed laty, wiec mam nadzieje ze uda sie utrzymac ten trend na
  • Odpowiedz
@Hieronim_Buszewski: Wow, to tak się da? Musiałbym być bardziej wartościowym pracownikie, niestety, myślę że dla mnie odpowiednią opcją są aktualnie praktyki, aktualnie wybieram czy brać dziekankę czy kończyć studia i pracę.
Ale bardzo dobra rada, nie powiem, a masz może z tym jakieś doświadczenia i mógłbyś opisać jak się na coś takiego załapać? dzięki ;)
@swiadomyemigrant_pl: Australia.. hmm.. zależy nienawidzę robali, pająków, także jeśli to Sydney albo Melbourne
  • Odpowiedz
@Hieronim_Buszewski: Wow, to tak się da? Musiałbym być bardziej wartościowym pracownikie, niestety, myślę że dla mnie odpowiednią opcją są aktualnie praktyki, aktualnie wybieram czy brać dziekankę czy kończyć studia i pracę.


@rocendroll: Ja studiów nie skończyłem, jak dobrze ogarniasz np. web dev pracy jest multum. Ja siedzę na Gibraltarze w tym momencie, ale w GB, czy np. na Malcie cały czas szukają ludzi.
  • Odpowiedz