Wpis z mikrobloga

@Epoche: tylko w korwinowym państwie byłyby fundacje zajmujace sie takimi dziecmi, a teraz moje zarobione pieniadze ktos przeznacza na szczytne cele czy tego chce czy nie chce...
poza tym na tym zdjęciu bardziej chodzi o to, żeby dzieci które nie przyszly na stołówkę w celach konsumpcyjnych nie przesiadywaly tam i np nie zajmowaly stolikow tym jedzacych bo od tego jest swietlica
@loopzilla: teraz proszę wszystkich tych zdolowanych o zorganizowanie pomocy tym dzieciom. Ale nie poprzez awatarki na spolecznoscióweczkach czy wypoku ale przez zrobienie porządnej zrzutki pieniędzy na te dzieci. Dziękuję, dobranoc.
@Epoche: A teraz są fundacje czy nie? Państwo niby próbuje się zajmować takimi rzeczami, a wychodzi co najmniej śmiesznie i w moim rodzinnym mieście to Caritas organizuje biednym dzieciom obiady w szkołach. Dlaczego uważasz, że państwo sobie z tym poradzi (nie radzi sobie), a oddolne inicjatywy nie dadzą rady? Niektórzy wspierają Caritas, choć sami nie mają wiele.

Podobna sytuacja z opieką zdrowotną. Mówicie, że hurr durr ludzie będą pod płotami umierać
@flejwaflejwaplejapleja: po prostu porównuje ich działanie. W czasach gdy pańśtwo się nie zajmowało a zajmowały sie fundacje problem dzieci bezdomnych istniał. Teraz w polsce i w krajach rozwiniętych został problem rozwiązany. Opieram sie na faktach a nie myśleniu życzeniowym komu się co wydaje. Korwinowym oszołom wiele rzeczy się wydaje, szkoda tylko że nikt tych bajek nie konfrontuje z faktami i żyje jakimiś marzeniami że "tak napewno będzie" podczas gdy historia pokazuje
@Epoche: Twoim zdaniem problem bezdomności i biedy jest w Polsce rozwiązany, a ludzie chorzy mają zapewnioną opiekę medyczną? Kurczę no, znaczy że moja babcia, która musi mieć rehabilitanta co drugi dzień (NFZ płaci za raz na tydzień), zupełnie niepotrzebnie wydaje kilkanaście tysięcy rocznie na prywatnych rehabilitantów i tak dalej? W końcu NFZ rozwiązał problemy, a ja jestem #!$%@?ńskim oszołomem (xD) i mam myślenie życzeniowe. Spoko. Następnym razem jak będę miał pomagać
bezdomności i biedy jest w Polsce rozwiązany


@flejwaflejwaplejapleja: Nie. Problem bezdomnych dzieci jest rozwiązany, problem ktorego wcześniej fundacje prywatne nie był w stanie rozwiązać.

Po drugie, nigdzie nie napisałem że NFZ działa idealnie. Pokaż mi poprostu że prywatne ubezpieczenia (móimy o pełnych takich z szpitalem, onkologią itp) są tańsze niż NFZ.
@sspiderr: Nie za darmo idioto tylko za pieniądze z podatków, bo pieniądze na takie coś są. Zapytaj rodziców jak było za komuny której medialna propaganda tak nie cierpi. Nie było głodnych dzieci, państwo załatwiało bezrobotnym pracę - byle jaką ale by zapewnić byt starczało, były pieniądze by posyłać dzieci na kolonie za darmo.

Nie cierpię socjalizmu ale ustrój który teraz mamy to nie socjalizm a żydokracja i nie ma z socjalizmem