Wpis z mikrobloga

#turystyka
Mireczki, przymierzam się do zakupu jakiejś kurtki na deszcz i wiatr oddychającej, na co warto zwracać uwagę, od jakich parametrów zaczynają się sensowne rzeczy? Wiadomo, że goretex zajebisty, ale równie drogi, więc trzeba wypośrodkować ekonomię a jakość, pytanie gdzie sensownie postawić granicę? :> I w sumie podobne rozkminy mam z butami, polecacie jakąś szczególną markę albo technologię?
  • 4
@Taiffun: trafiłam tu tylko dlatego, że mi ładnie odpowiedziałeś z polem namiotowym ;) Ten tag jakoś po macoszemu jest traktowany.
Potrzebujesz nie wiadomo czego, czy po prostu do lekkiej turystyki tego sprzętu? Bo od tego zależy dalszy ciąg pytań i ewentualnych pomysłów.
@kasiknocheinmal: sam zaglądam w obserwowane tagi często na wyrywki, więc zmacoszenie jakoś mnie nie przejęło, a i nie wiadomo jak to inaczej było otagować ;)
Kurtka pod kątem klasycznego urwania chmury w górach, trochę żywsze warunki jeśli idzie o oddychalność pewnie przydałyby mi się na rowerze. Poza tym jednak raczej coś wiosenno-letnio-jesiennego na słotę, zimą nie szaleję w terenie więc ten kaliber już odpada. Z tego co oglądałem w intersporcie zwykle
@Taiffun: tu masz bardzo fajny artykuł traktujący ogólnie o tym o co chodzi oraz kilka membranek przyporządkowanych: http://www.ukclimbing.com/articles/page.php?id=4556

Co do szczegółów. Do takiego użytkowania to Ci chyba klasyczny goretex nie jest potrzebny, wystarczą tańsze membrany różnych firm. Lecę piąty rok na HyVentcie od TNF i jest bardzo okej. Nie zdarzyło mi się, żeby przemókł mimo braku impregnacji (trzymam się tych iluśtam prań, które niby ma wytrzymać bez impregnowania dodatkowego), a zaliczał