Wpis z mikrobloga

tl;dr: Organizujemy niedługo spory gamejam w Warszawie i z tej okazji mamy dla was aż 7 gier do rozdania!

Pamiętacie, jak półtora roku temu śmieszkowaliśmy z tego, jak wg TVP Poznań tworzy się gry? Jak ktoś nie widział, to niech nadrabia zaległości ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Sosowski robił wtedy grę na Global Game Jam. Teraz i wy możecie spróbować swoich sił w gamedevie, bo pod koniec lipca organizujemy w Warszawie Slavic Game Jam!

A na czym to w ogóle polega? W skrócie:

1. przychodzimy
2. dobieramy się w zespoły
3. dostajemy temat
S. w 48 godzin robimy grę na zadany temat
6. zgarniamy nagrody!


Będzie to doskonała okazja, żeby rozpocząć przygodę z gamedevem lub rozwinąć swoje umiejętności w tym kierunku, poznać ludzi z branży oraz dostać koszulkę i inne fajne gadżety!


Rejestracja jest już otwarta - po bilety zapraszamy na stronę sgj15.evenea.pl. Wpadnijcie też na naszą stronę i weźcie udział w wydarzeniu na Facebooku!

No i właśnie - całe wydarzenie jest mocno związane z polskim gamedevem, więc z tej okazji chcemy wam dzisiaj rozdać kilka polskich gier! Dla dwóch plusujących osób mamy klucze do gry 60 seconds!, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości twórców, studia Robot Gentleman. O tym, że gra jest warta świeczki, świadczą chociażby oceny na gry-online czy na Steamie. Tak więc plusujcie - zasady znacie, losowanie zwycięzców jutro o 18:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to nie koniec! Dla twórcy najbardziej plusowanego komentarza mamy klucz na Anomaly Uber Bundle, składający się z aż pięciu gier: Anomaly Warzone Earth, Anomaly 2, Anomaly Korea, Anomaly Warzone Earth Mobile Campaign, Anomaly Defenders. Czyli cały pakiet świetnych tytułów od warszawskiego studia 11 bit! Komentujcie, zwycięzcę ogłosimy również jutro o 18:00.

Jeśli takie rozdawanie gier się wam spodoba, spróbujemy jeszcze coś dla was wykombinować! Obserwujcie tag #sgj15, jeśli chcecie być na bieżąco.

#rozdajo #zadarmo #cebuladeals #gry #steam #pcmasterrace #gamedev #warszawa
draculeq - tl;dr: Organizujemy niedługo spory gamejam w Warszawie i z tej okazji mamy...

źródło: comment_haGtpcOpUDmfoXQ8QMpb0h9LHgCgauW8.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kac314: Najwyżej dzień przed będę na szybko czyścił całe chłodzenie żeby chodził jak nieco głośniejszy wentylator a nie silnik odrzutowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
NIC! na gamejamie nauczysz się więcej w 48 godzin, niż w miesiąc regularnego kodzenia (słowa Marcinkowskiego, więc prawda). Ja poszedłem na swój pierwszy gamejam jak prawie nic nie umiałem, z ~10, w których brałem udział, ~7 było kompletną klapą, ale bawiłem się przednio i nauczyłem bardzo sporo
  • Odpowiedz
@Gotomb: Ja na swoim pierwszym jamie rzeźbiłem w styropianie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeśli znasz podstawy i masz pojęcie o grach to już jest dobry moment żeby zacząć brać udział w jamach. W kole mamy powiedzenie że w ciągu Jamu uczy się 100x więcej niż w ciągu semestru. Nawet jeśli nie zajmiesz jakiegoś wartego się pochwalenia miejsca to poznasz nowe narzędzia, techniki, tricki. No i oczywiście
  • Odpowiedz
@Gotomb: a co do podziału na drużyny, to bierzesz ziomków i z nimi produkujesz albo przychodzisz bez teamu i znajdujesz kogoś do zespołu. jeszcze nie widziałem, żeby ktoś nie znalazł teamu na gamejamie ;)
  • Odpowiedz
@Gotomb: A co do drużyn to zawsze część osób przyjdzie zorganizowana, ale nie ma najmniejszego problemu jeśli przyjdziesz bez zespołu. Przed jamem albo zaraz po rozpoczęciu grupy się organizują, szukają grafików, muzyków, programistów i wtedy znajdziesz swój zespół :)
  • Odpowiedz
  • 0
@daltongd: @draculeq:
Super to brzmi, marzy mi się na coś takiego wybrać, jest tylko jeszcze jeden problem.. Nie mam laptopa tylko pc z obudowa super tower, która pusta waży 20 kg, więc nie widzi mi się targanie tego przez pół Polski... Może za Rok, gdy sprawie sobie coś bardziej mobilnego.
Ale świetna rzecz taki jam, trzymam kciuki, żeby wam się wszystko udało z organizacją w tym roku i
  • Odpowiedz
@Gotomb: jak już wcześniej mówiliśmy, postaramy się skombinować sprzęt dla potrzebujących, obserwuj nas gdzie się da, to czegoś pewnie się dowiesz, zawsze możesz napisać maila na contact@slavicgamejam.org, to będziemy wiedzieli do kogo się odzywać jak ogarniemy jakieś kompy
  • Odpowiedz