Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
robię stronę na której jest formualrz rejestracyjny, po jego wysłaniu user otrzyma maila z potweirdzeniem otrzymania zgłoszenia rejestracyjnego. Spodziewam się ruchu ok. 500 wypełnien tego formularza w ciągu pierwszych minut od zaczęcia rejestracji. Serwer mam na home, najtansza opcja.
Czy opłaca się koljekować te maile i wysyłąć po powiedzmy 50 co 2 minuty, czy po prostu po otrzymaniu formularza wysłać maila z potwierdzeniem przez zwykłą funkcję mail w php?
#php #webdev #hosting #programowanie
  • 9
@MacDada: za późno :/
@sowiq: przez pierwsze 5 minut będzie taki ruch, później się uspokoi. To i tak bezpieczna estymata. Czyli nie bawić się w kolejki tylko puszczać te maile na żywioł? Nie przytka się serwer pocztowy?
@pankelo: Podejrzewam, że przez ten czas, kiedy o tym rozmyślasz, zrobiłbyś jakąś prostą kolejkę tylko na potrzeby maili :>
Nie wiem jakie serwery ma Home, ale nic dobrego o nich nie słyszałem, szczerze mówiąc. Jeśli masz czas, to możesz:
1. Puścić testową wysyłkę.
2. Zaimplementować sobie prostą kolejkę.
3. Przekodować swojego sendera, żeby korzystał z zewnętrznego SMTP, jak @Landmark zasugerował.
@pankelo: Kij wie czy Home nie ma jakiegoś limitu wysyłek dla nowych użytkowników. W razie czego zrób też zapis treści do bazy do jakiejś tabeli. Technicznie jednak z wysyłką mejli nie powinno być problemu.
Nie powinno być problemów. Jeżeli to 500 userów, to rozbicie tego na 5-6 minut będzie właściwym rozwiązaniem. Nasze serwery nie mają limitów wysyłki, natomiast zabezpieczenia antyspamowe blokują np. "zoptymalizowane" wysyłki po 10000 maili w 60 sekund.