Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 44, Flunk. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


Jako, że za oknem mamy pięknie zimową wiosnę, toteż klimatycznie zapoznamy się dzisiaj z zespołem pochodzącym z mroźnej części globu. Dzisiaj będzie odcinek o norweskim zespole Flunk, a tworzą go: Anja Oyen Vister - która ozdabia utwory swoim świetnym wokalem, Erik Ruud - grający na perkusji, Jo Bakke - grający na gitarze oraz Ulf Nygaard - producent i wokalista drugiego planu. Muzyka, którą tworzy Flunk to mieszanina: trip-hopu, muzyki elektronicznej, indie, alternatywnej i downtempo.

Zaczniemy od utworu dzięki któremu zacząłem swoją przygodę z tym zespołem. Kompozycja nosi tytuł "Blind My Mind". bardzo fajny i pozytywny utwór. Mamy tu fajne intro na pianinie. A później dochodzi mocny, pulsujący bas oraz gitary. Całość ozdabia przyjemny dla ucha wokal Anji.

Kolejna kompozycja nosi tytuł "Play". Flegmatyczna, powolna kompozycja w trip-hopowym klimacie. Mamy tu fajny elektroniczny bas i pobrzękiwanie na akustycznych gitarach w tle.

Teraz coś w klimacie muzyki indie, utwór "I've Been Waiting All My Life". Z fajnymi motywami na akustycznych gitarach oraz melodią, solówkami na gitarze elektrycznej.

Teraz coś z debiutanckiej płyty, świetny elektroakustyczny cover o tytule "Blue Monday". W oryginale utwór został nagrany przez zespół New Order, który uformował się po rozpadzie zespołu Joy Division, spowodowanym samobójstwem wokalisty - Iana Curtisa.

Z tej samej płyty pochodzi też utwór "Kebab Shop 3am". Fajna trip-hopowo elektroniczna kompozycja z wstawkami na gitarach oraz przyjemnym basem słyszalnym gdzieś w tle.

Z płyty "Personal Stereo" pochodzi bardzo fajny, akustyczny utwór "See You". Po nieco długim wstępie, trochę mrocznym, wyłania się świetne melodia na akustycznej gitarze, jej świetność wzrasta zwłaszcza w refrenach.

Prezentację zakończymy utworem tytułowym z tej płyty, czyli kompozycją "Personal Stereo". Mamy tu fajną melodię, ponownie na akustycznej gitarze i wpadający w ucho wokal.

Ciekawostki:

Jako, że zakończyłem prezentację a przypomniał mi się jeszcze jeden fajny cover, to wrzucę go tutaj ;)

Utwór nosi tytuł "Karma Police" i w oryginale jest autorstwa Radiohead. W wykonaniu Flunk też jest godny posłuchania.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #muzykaelektroniczna #triphop #muzykaindie

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys

43. Eluvium
Pobierz Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 44, Flunk. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho


...
źródło: comment_QzgsYB9yAVngFch08qzXU0MNTkc0gJrR.jpg
  • 5
@parachutes: @GreyFox: też świetne utwory, ale ciężko było wybrać spośród tylu płyt te, które warto było Wam zaprezentować. W sumie co odcinek mam takie dylematy :) Potem mam wyrzuty sumienia, że jakbym może zaprezentował inne utwory to by się więcej osób zainteresowało ;)