Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #gorzkiezale

Mój brat jest księdzem. Ukończył w tym miesiącu dwie szkoły w Rzymie: Uniwersytet Papieski pod wezwaniem św. Krzyża na Lateranie, gdzie obronił doktorat oraz... Akademię Dyplomatyczną w Watykanie.
Dzisiaj z rąk papieża odebrał dekret wskazujący miejsce pracy. Został Sekretarzem Nuncjatury w placówce dyplomatycznej. Trafiła mu się stolica Sudanu - Chartum.
Żyje tam 96% sunnitów (ortodoksynych muzułmanów) i zaledwie 3% chrześcijan. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ta liczba spadła z 13%.
Szczerze? Boję się o niego.
  • 54
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: Aż trudno mi sobie wyobrazić strach towarzyszący zwykłemu wyjściu z budynku. Jako biały człowiek. W koloratce. A mój brat zawsze chodzi "ubrany jak ksiądz". Uważa to za bardzo istotną sprawę.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Dantalia: Brat jest calkiem zadowolony. Wiedzial, ze pierwsze kroki w dyplomacji papieskiej bedzie stawial w krajach trzeciego swiata. Myslal, ze dostanie placowke gdzies dalej. Jego kolega tradil do Indonezji, z tego, co wiem.
  • Odpowiedz
@swinkapl: to niezły z niego sadysta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Visius: Tzn. pewnie jest zadowolony, bo ma swoją "misje" ale jak zapatruje się na to, że będąc chrześcijaninem tam, aż strach wychodzić z domu? Przy okazji, ile on tam będzie? Tzn. czy to jest na stałe czy po jakimś czasie przeniosą go?
  • Odpowiedz
@Visius: Ten spadek liczby chrześcijan nie jest przypadkiem spowodowany secesją południa?

Mahdi to nie jest żaden prorok, tylko wysłannik Boga, który ma walczyć (razem z Jezusem) z antychrystem przed sądem ostatecznym. Szyici łączą Mahdiego z ostatnim Imamem, który według nich żyje w ukryciu od IX wieku.
  • Odpowiedz
Uniwersytet Papieski pod wezwaniem św. Krzyża na Lateranie, gdzie obronił doktorat oraz... Akademię Dyplomatyczną w Watykanie.


@Visius: to uczucie gdy zgodnie z linią programową wykuc.pl to są gównokierunki i powinien pracować w makdolanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz