Wpis z mikrobloga

#podrozujzwykopem #gorzkiezale

Mój brat jest księdzem. Ukończył w tym miesiącu dwie szkoły w Rzymie: Uniwersytet Papieski pod wezwaniem św. Krzyża na Lateranie, gdzie obronił doktorat oraz... Akademię Dyplomatyczną w Watykanie.
Dzisiaj z rąk papieża odebrał dekret wskazujący miejsce pracy. Został Sekretarzem Nuncjatury w placówce dyplomatycznej. Trafiła mu się stolica Sudanu - Chartum.
Żyje tam 96% sunnitów (ortodoksynych muzułmanów) i zaledwie 3% chrześcijan. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ta liczba spadła z 13%.
Szczerze? Boję się o niego.
  • 54
@swinkapl: to niezły z niego sadysta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Visius: Tzn. pewnie jest zadowolony, bo ma swoją "misje" ale jak zapatruje się na to, że będąc chrześcijaninem tam, aż strach wychodzić z domu? Przy okazji, ile on tam będzie? Tzn. czy to jest na stałe czy po jakimś czasie przeniosą go?
@AgonyEcstasy: potwierdzam, w PL powoałanie to rzadkość. Mam kolege w moim wieku teraz został wikarym, ale wczesniej? w seminarium kazdy miał pannę, wszystko na koszt koscioła, wyjazdy wycieczki jakies imprezy ( wiadomo ze nie jakieś grube wixy ale zawsze cos sie działo). Teraz on sam nawet jak do matki przyjeżdża to na 5 minut bo ma wazniejsze sprawy, znajomi kontakty organizowanie wyjazdów i innych pierdół. Mam wrazenie patrzac na niego, że
@AgonyEcstasy: Mało tego, sam zawsze mówię, że jako członek kościoła katolickiego, a przy okazji brat księdza jestem cholernym antyklerykałem. I na dodatek uważam, że mam jeszcze większe prawo do krytykowania kościoła niż inni. I zaznaczam, że nikomu tego prawa nie odmawiam.