Wpis z mikrobloga

No tak bo trygonometria i wzory skróconego mnożenia są strasznie potrzebne do tego żeby świadomie głosować.


@blondeblossom: No nie, to nie tak. Do zdania matury (30%) nie potrzebujesz trygonometrii ani wzorów skróconego mnożenia, wystarczy logiczne myślenie, przyswojenie paru pojęć, minimalna odrobina chęci. Jeżeli ktoś tego nie potrafi, to sorry, naprawdę nie widzę większych szans, żeby był świadomym wyborcą.
  • Odpowiedz
@blondeblossom: potrzebne jest minimum inteligencji. Nie licz, że ktoś, komu nie chciało się otworzyć tablicy ze wzorami, zasadami i przelac je druga kartke (co dobrze uzyte już daje 40-50%), zada sobie trud zapoznania się z tym na kogo warto zagłosować.
  • Odpowiedz
którzy nie zdali nawet PODSTAWOWEJ matury z matematyki, powinni mieć odbierane prawa wyborcze.


@kroman:

Aha, co ma matematyka do praw wyborczych? Rozumiem, że jak ktoś nie zaliczy WOSu, albo historii, ale matematyka?
  • Odpowiedz
@Quavitor: @EighthDeadBoy: Z tych tablic trzeba umieć korzystać. Nie wiem jak to wygląda teraz i może to zależne od szkoły ale jak się nie miało z tymi tablicami nic wspólnego i dochodzi stres to wiem że niektórzy tracą głowę i nie potrafią znaleźć potrzebnych wzorów.
Ale czytanie ze zrozumieniem niekoniecznie jest tym samym co liczenie a praktycznie nikt z wyborców nie przelicza przecież czy obiecanki wyborcze są możliwe i budżet
  • Odpowiedz
@blondeblossom: jeśli już się dotarło do klasy maturalnej, to zapewniam, że powinno się umieć z nich korzystac. I niemożność znalezienia wzoru przez 1,5h? Pls, to jak postawia krzyzyk na karcie do głosowania?
  • Odpowiedz
@EighthDeadBoy: Bez przesady wzory przydają się też w zamkniętych a jak tak spojrzeć przez pryzmat WSZYSTKICH zadań to potrzeba sporej liczby wzorów.
Chociaż jak teraz faktycznie uczą was od początku korzystać z tych tablic to nawet stresem trudno wytłumaczyć mniej niż 30% na maturze.
Ale jest duży procent osób które nie zdaje i niezbyt chce mi się wierzyć że aż tyle osób zawaliło przez głupotę. ;/

@LibertyPrime: Mój ojciec też.
  • Odpowiedz
@kroman: ja nie zdałem bo nie musiałem - za moich czasów mata nie była obowiazkowa na maturze XD, ale pewnie jakby była, to bym zdał ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@mishek: @ruszka: Oczywiście, że matematyka nie ma nic wspólnego z wyborami. Ale jeśli ktoś nie potrafi dostać tych 30%, to ciężko podejrzewać go o jakiekolwiek procesy myślowe
  • Odpowiedz