Wpis z mikrobloga

Mircy elektrycy,
(szukałem już po necie rozwiązania - ta kwestia jakby pomijana przez wszystkch), mam zagwozdkę przy projekcie instalacji elektrycznej - a konkretnie z odczytaniem czasu z wykresu i-t.
Mam zabezpieczenie nadprądowe selektywne (ETIMAT S 3p E80) - jak do cholery odczytać po jakim czasie tor pomocniczy się rozewrze?
Z tego co się orientuję, takie zabezpieczenie ma 2 tory prądowe - główny, który się rozwiera w chwili pobudzenia (w max 6,25x80A - mniej niż 0,1s) oraz pomocniczy oparty na bimetalu. Zamieszczam wykres z katalogu:
http://pokazywarka.pl/fl6q37/
Co ma oznaczać to urwanie wykresu na 6,25 In? Prąd spodziewany do 1700A ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#elektryka #studbaza #problem
  • 7
  • Odpowiedz
@mmajer18: no to ma sens, czyli co - przy prądzie większym niż 6,25 In zadziała w czasie 0,01s<t<0,3s? to co to za zwłoka niby jak zadziałać może po 0,01s? Czytałem, że dla zapewnienia selektywności zwłoka powinna wynosić min. 100ms. Już mnie szlag trafia :D
  • Odpowiedz
@wafel93: Po otwarciu toru głównego, jeśli zwarcie nie zostanie wyłączone przez wyłącznik nadprądowy zainstalowany dalej w instalacji, tor równoległy otwiera się po kilku ms.
  • Odpowiedz
@mmajer18: rozumiem - tylko zastanawia mnie, czy to kilka ms wystarcza do działania selektywnego. Finalnie porzuciłem te ETI, wybrałem DPX Legranda - można tam nastawiać elektronicznie zwłokę - np 100ms. Dzięki za pomoc :)
  • Odpowiedz