Wpis z mikrobloga

@verizon:

Przyczepiłeś się do jednej strony, nawet nie przyczepiłeś się konkretnie do odnośnika, tylko zdyskredytowałeś cały artykuł na podstawie twojej opinii na temat narth. Myślisz że sztuczka z argumentem odnoszącym się do autorytetu na mnie zadziała...

Musisz zdyskredytować też te źródła, które są w podanym artykule naarth.

Anon. (1995): Lesbians use more mental health care. The Dominion (NZ) Nov 1, 14.

Bailey, J.M. (1999): Commentary: Homosexuality and mental illness. Arch. Gen.
@ItDoesntMatter: Po prostu sposób selekcji źródeł zdradza cel, środki i znajomość tematu autora. Na ciebie nic działa to ja wiem, tak jak i kłamanie o głosowaniu APA pozostało bez odzewu z twojej strony. Mnie się nie chce produkować.
@Poczmistrz_z_Tczewa:

Tak, bo zaraz da odnośnik do innego faceta z doktoratem, tylko że tamten jest "prawomyślny" tzn. ma poglądy homonormatywne. I tak można się przerzucać.Natomiast moim celem z tą infografiką było pokazanie że jest też większe ryzyko pewnych zachowań i zaburzeń psychicznych wśród homosi, o których to danych się nie mówi w mainstreamie.
@ItDoesntMatter: te dane mogłyby być nawet prawdziwe, jednakże wnioski, które z tego płyną raczej dość dobitnie sugerują, że jest to jednak kwestia społeczna, a nie psychologiczna:
ad. fidelity&promiscuity: brak formalnej możliwości zawarcia danego związku i negatywna społeczna percepcja nie pomaga w tworzeniu trwałych związków.
ad. mental health: to prawda, ale wynika w dużej mierze z presji otoczenia.
ad. physical health: wg. ostatniego raportu WHO na temat HIV homoseksualiści są w grupie
@ItDoesntMatter: Ważna rzecz - daty źródeł. Patrząc na temat, którego dotyczy ikonografika i szybkość zmian zachodzących w społeczeństwie badania przeprowadzone 5 lat tamu mogą już nie odzwierciedlać rzecywistości, a co dopiero... 40 lat temu?! Podstawowa zasada (przy tak naprawdę każdej dziedzinie nauki) - najświeższe źródła i badania.
Już nie mówię o możliwości sponsorowania przez grupy 'pro-' oraz 'anty-' różnego rodzaju naukowców. Taki mamy świat.