Wpis z mikrobloga

Jako, że pracuję zmianowo po 12h i mam sporo czasu do wykorzystania w różnych porach doby i różnych dni tygodnia, postanowiłem spróbować dorobić sobie jako kierowca #uber w #trojmiasto.
Pierwsze zaskoczenie - trzeba sobie załatwić zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (30zł) i zaświadczenie o punktach karnych (17zł). Z tym pierwszym poszło bez problemu, wydają od ręki. Wyobraźcie sobie jednak, że nasza biedna zapracowana #policja na świstek papieru ze stanem punktów karnych każe czekać TYDZIEŃ!

Tak więc przy pomyślnych wiatrach komplet dokumentów złoże dopiero pod koniec przyszłego tygodnia i napiszę co będzie dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 24
@PiewcaPozogi: można, ale dalej nie jestem przekonany czy wiesz jak to działa. Nie rozliczasz się w ogóle z kierowcą, więc choćby chciał to nie ma on możliwości dać Ci "rabaciku".
@ncpnc: W Krakowie wydali od ręki. Zarejestrowałeś sie z czyjegos polecenia jako kierowca? Jakbyś nie miał polecenia to mogę załatwić i wtedy dostaje się ekstra 300zł.
@Revital @Out0fControl: Są tutaj różne interpretacje. Sam Uber twierdzi, że ta kwestia nie jest w Polsce w ogóle prawnie urewgulowana. Lobby taksówkarskie ma oczywiscie odmienne zdanie. Póki co jeden kierowca mial kontrole ITD i grozi mu kara do 10000zł. Podobno jednak dalej jeździ, a sam Uber ma się zająć pomocą prawną i w razie czego zapłacić karę w jego imieniu. Wiadomo, że taka wtopa na początku skreśliłaby tą firnę z rynku,