Wpis z mikrobloga

  • 176
Co za debil wpadł na pomysł zmiany przepisów, że teraz to pieszy miałby mieć pierwszeństwo dochodząc do pasow, a samochód musi się zatrzymać?
Przecież to idiotyzm.
#kodeksdrogowy #n----------l #motoryzacja
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mpmp-pmpm:
@hpiotrekh: jesteście tu jednymi z niewielu, którzy mają sensowne argumenty. Teraz jest optymalnie. Jeśli potrącę kogoś na pasach to nawet jak mi na te pasy wtargnął to ja mam p--------e. Z perspektywy pieszego w Krakowie tez nie widzę problemu. Jeśli auta jadą to czekam i nie pamiętam żebym gdzieś kiedyś czekał dłużej niż minutę a przecież na przejściach ze światłami się czasem czeka dłużej. Za miastem czasem
  • Odpowiedz
jako osoba spędzająca w aucie niekiedy po 250 km dziennie muszę napisać, że przepis jest głupi. nie dlatego, że nie powinno się przepuszczać pieszych. sam często to robię, tak samo jak "wpuszczam" inne samochody, zarówno małe jak i duże. ten przepis jest jednak bardzo szkodliwy pod kątem bezpieczeństwa pieszego - przy wypadku, ryzyku utraty zdrowia lub życia jest nieporównywalnie większe dla pieszego. a taka motywacja wygodą a nie bezpieczeństwem pieszego jest moim
  • Odpowiedz
@stefekburczymuha: o dokładnie, edukować i poczekać na zmianę pokoleniową bo wprowadzanie przepisów dających przywileje danej grupie doprowadza do sytuacji w których typ ryje się prosto pod samochód bo "JA MAM PIERSZĘSTFO!!!". To samo zauważam u rowerzystów, którzy jadą ponad 30km/h ścieżką rowerową i mając zielone nawet nie pomyślą o tym, że kierowca auta może popełnić błąd i nie przewidzieć, że coś może z taką prędkością wbić mu przed maskę.
  • Odpowiedz
  • 1
@korpoRator: no i pjona kumplu. Jako jeden Z. Niewielu zrozumiałeś o co mi chodziło.
Większość widzi protest =jesteś Januszem co ma w dupie pieszych.

A tak nie jest w żadnym wypadku
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: W cywilizowanych krajach przepuszcza sie KAZDEGO i ZAWSZE. Jezeli tego nie rozumiesz to nie jestes cywilizowanym czlowiekiem. W cywilizowanych krajach ludzie nie maja z tym problem. Koniec, kropka.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Zalezy na jakich przejsciach. Nie ma obowiazku ale jest kultura. Kojarzysz to slowo? Chyba nie, patrzac po tym jak piszesz. Ludzie sie zatrzymuja, a jak stoisz na czerwonym i oni przejezdzaja to czesto ci nawet machaja. I nikomu nic sie nie dzieje. Nic sie nie stanie od zatrzymywania.
  • Odpowiedz