Wpis z mikrobloga

@hpiotrekh: a ja uważam na odwrót, cała cywilizowana Europa przepuszcza pieszych tylko nie u nas, #!$%@? Janusze w lanosach "heh przyjadę #!$%@? hehe niech moknie na deszcze"
  • Odpowiedz
  • 10
@BajerOp: ja przepuszczam ale jeśli każdy będzie miał obowiązek zatrzymania się przed każdym pieszym to będzie paraliż przecież na głównych drogach.
A na dwuoasmowkach pełno wypadków.

Rozumiem puścić grupę pieszych. Ale nie jednego
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: przepraszam, a kiedy jedziesz autem sam, i ktoś inny chce przejść sam to gdzie tu widzisz swoją wyższość prócz prędkości?
Miasto jest dla wszystkich i jadąc 30-40km/h zwolnienie i przepuszczenie - nie jest żadnym problemem. Wystarczy pojeździć trochę po europie, żeby się o tym przekonać.
  • Odpowiedz
  • 38
@whiteglove: #!$%@? typie. Wyobraź sobie ze jedziesz droga krajowa, na drogach masz pierwszeństwo a na przejściach musisz się zatrzymać bo Janusz idzie z kartoflami, miko ze za sobą nie masz żadnego auta.

Nie mowie ze przepuszczanie pieszych jest źle.
OBOWIAZEK ustąpienia jest glupi.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Można puścić i jednego (nawet powinno się), bo przy dużym ruchu gość może stać i czekać. Ale tylko w momencie, jak widać, że na pewno chce przejść przez pasy, a nie jak przypadkiem przechodzi w pobliżu pasów.
  • Odpowiedz
  • 7
@ShpxLbh: kolejny raz. Nie jestem wyżej. Ale jak ktoś chce przekroczyć drogę która ją jadę to powinien poczekać na dogodny moment.
I nie #!$%@?, że sami Janusze w pl i trzeba godzinę czekać na przejście.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Każdy ma prawo do przemieszczania się, pieszy ma gorzej bo robi to o własnych siłach, zazwyczaj coś niesie itd, jeszcze gorzej jest jak pada, jest za zimno, za ciepło itd. Samochód ustępując dużo nie traci. To najzwyklejsza w świecie kultura
  • Odpowiedz
  • 19
@mpmp-pmpm: mnie tam zawsze ktoś puści. Zresztą nie mam problemu poczekać chwile. Ale jak co 5 samochodów będzie szedł jeden pieszy i kazdy zatrzyma ruch samochodów to mądre to nie jest raczej.

Uprzejmość - tak
Wymuszenie zatrzymania przepisem - #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 6
Niech zaczną babki w nocy wychodzić pod samochodu, bo przecież ona światła widzi to i on ją też.
Wtedy wyjdzie dlaczego to nie jest dobry pomysl
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: @Szyn4: @hpiotrekh:
IMHO obecne przepisy są optymalne - jak ktoś ewidentnie włazi na pasy, to w tym momencie ma już pierwszeństwo. Jednocześnie pieszemu nie wolno wtargnąć pod jadący samochód. Prawo dość sprawiedliwe i symetryczne. A kultury z czasem janusze (jedni i drudzy) się nauczą, wystarczy dawać dobry przykład.
  • Odpowiedz