Wpis z mikrobloga

@kuba206: zastanówcie się przed zakupem. Nie dodają przejściówki (takiej aby podłączyć mikrofon) oraz mini jack ma 4 piny - słuchawki nie będą poprawnie działać na niektórych telefonach (ale na większości będą)
@galeon: Sprawdzałem ale nie było.. nie wiem czemu teraz też nie mam jak wejdę przez tag tylko jak kliknę w linka, zawsze sprawdzam teraz też sprawdzałem i nie widziałem tego, nie dodał bym jak bym widział.
@Cappuccinos: a kojarzysz pod jaką nazwą tej przejściówki szukać? Bo zastanawiam się nad zakupem tego i możliwością później użycia do różnych urządzeń, to dorwanie dodatkowo przejściówki powinno rozwiązać problem.
@eloar: Tak, dobra taka będzie?
Na jakimś forum znalazłam. A na innym znalazłam, że komuś w laptopie działa mikrofon bez przejściówki.
Ja właśnie sprawdziłam dwie pary słuchawek do telefonu (Samsung, LG) i w obu mikrofon działa jak podłączam je do lapka.
@Auth: nope, niestety ja potrzebuje czegoś takiego aby móc podłączyć słuchawki zarówno do LG jak i starej Nokii, która może robić za całkiem wygodny odtwarzacz przez wiele godzin. Taki rozdzielacz gdzieś mi się nawet wala.
@eloar: aha, a on jakoś rozdziela dźwięk tak? Bo widzę że końcówka jest 4-pinowa tak jak w tych słuchawkach. A to nie powinna być przejściówka z 4-pin na 3-pin?
@Auth: w telefonach są 2 standardy OMTP i CTIA gdzie są 4 piny, ale S i R2 są zamienione miejscami. Przejściówka jest więc banalna, a i tak kosztują po 20pln... Niestety podłączenie do starej Nokii słuchawek w nowym standardzie wywołuje jedynie komunikat o niezgodnym sprzęcie audio.
@eloar: Okej, dzięki za wyjaśnienie. Jakby nie można było dodawać przejściówki do swojego sprzętu.
20 zł to dość dużo za taką przejściówkę. ;/