Wpis z mikrobloga

@Tropical9: To czego potrzebujesz to rejestracja on-line. Wbicie do niej wyników z matury i swoich danych. Wpłacenie opłaty rekrutacyjnej przelewem. Gdy już się dostaniesz powinieneś dostarczyć dokumenty (podanie, świadectwo maturalne), ale możesz to zrobić również pocztą. Tylko uwaga na terminy. Na którymś etapie będzie również potrzebne zdjęcie do legitymacji (raczej 2 zdjęcia).

Jeżeli AGH nie jest jakieś egzotyczne to tak powinno wyglądać.
AGH jest troche egzotyczne pod tym względem, że wymagają notarialnego potwierdzenia własnoręczności podpisu oraz dowodu osobistego.. Móglby mi ktoś przyblizyc te kwestie?
@Tropical9: Jeżeli chcesz, żeby papiery złożyła za Ciebie inna osoba będziesz potrzebował upoważnienia podpisanego notarialnie (jakieś dwie dyszki) i do tego jeszcze skan dowodu (teoretycznie też musi być potwierdzony notarialnie, w praktyce w zależności od komisji da radę bez) i chyyyba tyle. Przynajmniej tyle potrzebowałem (poza dokumentami wymaganymi ogólnie) przy rekrutacji innej osoby na studia II stopnia (proces rekrutacyjny jest dosyć podobny w tym przypadku). Ważne: to upoważnienie musi być na
@bobernh: Dzięki za rzeczową odpowiedź.

A co jeśli mój znajomy wyjechał jakiś czas temu i nie zrobił tego notarialnego potwierdzenia podpisu? Jest jeszcze jakaś szansa żeby się zarejestrował?
@Tropical9: może być już problem, jeśli nie wróci na czas doniesienia osobiście papierów, ale zawsze można się zapytać w dziekanacie. Ewentualnie jeśli to nie są jakieś mega oblegane kierunki, prawdopodobne, że będzie druga tura rekrutacji we wrześniu
@Tropical9: Bez żadnego upoważnienia raczej może być problem. Musisz dopytać w wybranym WKR (Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna). Może znajomy będzie w stanie jakoś pocztą dostarczyć taki papier?